MojAndroid

Aj keď to tak nemusí vždy vyzerať, telefonovanie stále patrí medzi základné funkcie našich smartfónov. Ak aj vy radi telefonujete, možno vám už niekedy zišlo na um, koľko hovorov ste kedy v histórii uskutočnili, na aké čísla a ako dlho trvali, máme pre vás riešenie, ktoré je oveľa účinnejšie ako klasický zoznam hovorov vo vašom telefóne.

V automatizácii pomôže služba IFTTT

Pokiaľ ste nováčikmi vo svete automatizácie mobilných služieb, možno vám pojem IFTTT (If This Then That) nič nehovorí. Ide o službu, ktorá zabezpečuje automatizované operácie z rôznych online služieb. Zároveň však prichádza aj v podobe Android aplikácie, takže si môžete “recepty” vytvárať aj s rôznymi akciami z vášho telefónu.

Výhodou služby je, že tu nájdete obrovské množstvo predpripravených pravidiel, ktoré kombinujú prakticky všetky dostupné služby. Tých je k dispozícii niekoľko stoviek a neustále pribúdajú nové. Okrem iného sa IFTTT stalo centrom automatizácie inteligentnej domácnosti, k čomu sa dostaneme v niektorom z budúcich článkov.

Aj dnešný návod dokonale pokryjú dva jednoduché recepty. Jeden zabezpečí, že sa vám do Google tabuľky budú ukladať všetky odchádzajúce hovory, ďalší zasa zaznamená všetky prichádzajúce. Čo k tomu budete potrebovať?

 1. Ak ešte nemáte, vytvorte si účet v službe IFTTT. Webovú verziu nájdete na tomto odkaze, aplikáciu si môžete nainštalovať kliknutím na widget nižšie. 
  Verzia: Rôzne
  Aktuálna cena: Zdarma
  Verzia: Rôzne
  Aktuálna cena: Zdarma
 2. Pre aktiváciu ukladania všetkých odchádzajúcich hovorov aktivujte tento recept. Budete sa musieť prihlásiť do vášho konta Google a zároveň mať nainštalovanú a aktívnu aplikáciu IFTTT vo vašom telefóne.
 3. Pre aktiváciu ukladania všetkých prichádzajúcich hovorov postu opakujte s týmto receptom. Tu sa však už nebudete musieť znovu prihlasovať do vášho účtu Google – stačí, keď všetky externé služby prepojíte s IFTTT raz a môžete ich naplno využívať s ktorýmikoľvek ďalšími.
 4. A to je všetko – odteraz budú všetky vaše prichádzajúce aj odchádzajúce hovory uložené v tabuľkách Google. Keď sa teraz presuniete do záložky Moje recepty, uvidíte tam všetky vaše aktívne recepty. Po kliknutí na ne ich môžete dodatočne upraviť, napríklad môžete zmeniť názov tabuľky či poradie stĺpcov. Prednastavené poradie stĺpcov je – dátum telefonátu, číslo, meno kontaktu, dĺžka hovoru.

A to je všetko! Takto jednoducho si môžete vytvoriť databázu všetkých vašich hovorov bez toho, aby ste museli čokoľvek programovať či hľadať nejaké komplikované nastavenia. Služba IFTTT je používateľsky veľmi prívetivá a ponúka toho skutočne veľa. V našom seriáli AUTOMATIZÁCIA si postupne budeme predstavovať ďalšie zaujímavé spôsoby, ako zautomatizovať základné činnosti, ktoré robíte so svojím smartfónom.

Automatizujte pomoc tým, ktorí to potrebujú

Medzi tie patrí aj pravidelné posielanie peňazí na to isté číslo účtu. Túto činnosť za nás riešia trvalé príkazy, ktoré dnes už bez problémov zadáte aj priamo z mobilnej aplikácie vašej banky. V spolupráci s 365.bank sme vám teraz priniesli súťaž, v rámci ktorej môžete využiť túto funkciu priamo vo vašom telefóne a zároveň pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí, keď vytvoríte trvalý príkaz na konto nejakej nadácie, napíšete nám o tom do komentára pod článkom a automaticky budete zaradení do súťaže o atraktívne vecné ceny. Viac informácií nájdete v tomto článku.

13.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+