MojAndroid

V nedávnom článku sme vás informovali o tom, že k vášmu Gmailu môžu mať prístup aj vývojári tretích strán. Nastavenia prístupu Gmailu umožňujú spoločnostiam čítať si aj vaše e-maily. Google tvrdí, že túto možnosť majú len overení vývojári a že vaše súkromné informácie nebudú nijako zneužité. Pokiaľ chcete mať prehľad, ktoré vami používané aplikácie prístup naozaj majú, prípadne im ho odoprieť, prinášame vám návod, ako to urobiť.

Problémom môžu byť tie aplikácie, ktorým ste umožnili prístup. Množstvo používateľov si ani neuvedomuje, čomu vlastne počas inštalácie všelijakých aplikácií reálne povoľujú prístup. Aby ste zabránili čítať svoje maily tretím stranám, Google navrhuje navštíviť stránku, na ktorej zistíte informácie o prístupoch jednotlivých aplikácií. Pokiaľ sa vám nejaká nezdá dôveryhodná, jednoducho prístup zamietnete.

Náš tip
Vývojári s prístupom k Gmailu môžu čítať vaše súkromné e-maily

Ako na to

Po kliknutí na tento odkaz sa dostanete na stránku, ktorá vám zobrazí zariadenia, ktoré majú prístup k vášmu účtu. Nájdete tam svoje smartfóny, prípadne počítače alebo tablety, na ktorých ste využili svoj Google účet. Potom musíte skrolovať úplne na spodok stránky a tam uvidíte možnosť s názvom prístup tretích strán. Tú si rozkliknete a dostávate sa do zoznamu aplikácií, ktoré majú povolený prístup k vášmu účtu Google.

Pri jednotlivých aplikáciách máte na výber dve možnosti. Môžete si pozrieť podrobnosti. Tie obsahujú informácie o konkrétnych funkciách, ku ktorým má aplikácia prístup. Rovnako tu nájdete aj dátum udelenia prístupu a odkaz na Google Play s počtom celkových stiahnutí.

Druhou možnosťou je odstrániť prístup. Jednoduchým kliknutím tak môžete odstrániť prístup aplikáciám, ktoré nechcete, aby nejaký prístup mali.

11.7.2018
Zdroj: fortune.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+