MojAndroid

SMS správy síce už nie sú využívané v takej miere, ako tomu bolo pred pár rokmi, no stále sa jedná o jeden z najpopulárnejších nástrojov na komunikovanie. Pokiaľ meníte svoj telefón, prípadne ste jeden z tých, ktorí majú radi všetko zálohované “pre istotu”, existuje niekoľko možností, ako SMS správy na Androidoch zálohovať.

SMS záloha priamo v systéme

V zariadení s Androidom 8.1 a vyšším môžete nájsť automatické zálohovanie. Pokiaľ túto funkciu zapnete, vaše dáta budú zálohované na Google disk. Výhodou je to, že všetko prebieha automaticky a nemusíte na to myslieť. V prípade, že si kúpite nový smartfón, SMS správy jednoducho obnovíte z automatickej zálohy. Nastavenie takéhoto zálohovania je možné počas prvotného nastavenia smartfónu, prípadne v aplikácii Google Disk.

SMS Backup+

Táto aplikácia umožňuje automatické zálohovanie SMS, MMS správ a histórie hovorov na váš Gmail účet. Aplikácia je zdarma, obsahuje však nákupy priamo v nej. Funguje to jednoducho. Stačí spustiť aplikáciu, povoliť prístup k vaším kontaktom a SMS správam a vybrať Google účet. SMS správy máte tým pádom zálohované. Následne si môžete nastaviť automatické zálohovanie vo vami nastavených intervaloch.

Verzia: 1.5.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.10
Aktuálna cena: Zdarma

SMS Backup & Restore

Pri prvom spustení vám aplikácia vysvetlí, aké povolenia potrebuje a hlavne prečo. Manuálny proces zálohovania je následne veľmi jednoduchý. Stačí kliknúť na zálohovať. Potom sa už len postupuje podľa inštrukcií. V pokročilých nastaveniach máte na výber zahrnúť aj médiá alebo smajlíkov. Následne sa vás aplikácia opýta, kam chcete svoje správy zálohovať. Môže to byť Google Drive, Dropbox alebo vnútorné úložisko vášho smartfónu. Rovnako si môžete nastaviť automatické zálohovanie vo vami zvolenom intervale.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ako si zálohujete váš smartfón vy? Poznáte nejaké dobré nástroje, prípadne aplikácie na zálohovanie SMS správ v Androide? Ak áno, môžete nám o nich napísať v komentároch pod článkom.

Náš tip
Ako zálohovať kontakty na Androide | NÁVOD

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+