MojAndroid

Nový Android Pie prináša množstvo nových funkcií a zmien nášho obľúbeného operačného systému. Ani jeden z najzákladnejších prvkov Androidu – snímky obrazovky – nebol vynechaný. Spoločnosť Google v porovnaní s predchádzajúcimi verziami Androidu výrazne zlepšila vytváranie a úpravy snímok obrazovky. Ako na to? Kroky nižšie vás jednoducho navedú, avšak je popisovaný postup fungujúci na Pixel 2. Základná pointa by sa mala zachovať aj pre iné zariadenia, avšak v závislosti od výrobcov sa môžu samozrejme jemne líšiť.

Ako vytvoriť screenshot

V Android Pie existujú dve možnosti, ako vytvoriť snímku obrazovky – tak po starom, ako aj novou metódou.

Mnohí poznáme starý spôsob celé roky – naraz držať „power“ tlačidlo a spodné tlačidlo na ovládanie zvuku. Tento spôsob nevymizol ani na Android Pie, ale môžete si osvojiť aj novú nasledovnú metódu:  podržať „power“ tlačidlo, až kým sa neobjaví vyskakovacie menu. V ňom používateľ zvolí možnosť „Screenshot“. Snímka obrazovky je jednoducho vytvorená.

Po tom, ako akýmkoľvek spôsobom vytvoríte snímku obrazovky v Android Pie, môžte ju jednoducho upravovať pomocou zabudovaného nástroja s názvom Markup. Po vytvorení snímky je používateľ upozornený notifikáciou. Na nej sa nachádza možnosť „Edit“. Pomocou nej sa dostanete do nástroja a môžete snímky obrazovky orezávať, vpisovať na ne texty (meniť farby pera a zvýrazňovača), či vrátiť svoje úpravy späť.

Po úprave snímky je možné ju okamžite uložiť do Google Photos, či kdekoľvek zdieľať.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM

  • disq

    Netušil som, že sa dá o držaní tlačidla power napísať celý článok

    • Slavo Dzuricko

      V článku sme chceli skôr poukázať na novú alternatívu a porovnať ju s tou starou, vďaka ktorej bude možné zhotoviť tak obyčajnú vec, akou je snímka obrazovky. Ide o novinku v rámci systému Android Pie, v predošlých verziách nebola dostupná.

+