MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Lea14 sa pýta…

Dobrý deň, mám telefón Xiaomi Mi5 a poslednú dobu sa mi strašne zle nabíja. Mám ho na nabíjačke 7-8 hodín a on sa nabije na 90 %. Chcem sa opýtať či je chyba v nabíjačke alebo konektore. Ďakujem za odpoveď.

Riešení môže byť hneď niekoľko

Problémy s nabíjaním netreba brať na ľahkú váhu. V drvivej väčšine prípadov majú hardvérový charakter a neodstráni ich žiadna aplikácia či softvérová aktualizácia. Našťastie, identifikácie problematickej súčiastky nebýva veľmi náročná.

Ako prvé treba zobrať do úvahy, čím telefón nabíjame. Či je originálna nabíjačka aj kábel. Hoci sa to môže zdať ako banalita, dnes ide o skutočne dôležitý faktor. Na trhu nájdeme množstvo rôznych druhov rýchleho nabíjania, ktoré nie sú navzájom kompatibilné. Nabíjačka či kábel z jedného telefónu nemusí dobre nabíjať iný telefón.

Ak aj máte originálnu nabíjačku a kábel, opotrebovaním sa môžu zničiť. Najmä kábel často skrúcame a inak nepriamo lámeme, čo môže mať dopad na jeho životnosť. Práve tu môže najčastejšie vznikať problém s nabíjaním telefónu. Určite preto odporúčame vyskúšať na nabíjanie telefónu iný kábel s originálnou nabíjačkou, ak je to možné, tak tiež originálny alebo aspoň osvedčený.

Ak to nepomôže, treba vyskúšať inú nabíjačku. Aj tu môže dôjsť dlhodobým používaním k opotrebeniu, ktoré môže mať za následok nesprávne nabíjanie.

Ak nepomôže ani výmena kábla či nabíjačky, naozaj môže byť problém priamo v konektore. To sa bude najčastejšie prejavovať prehrievaním tohto konektoru, čo je veľmi ľahko badateľné. Tu však už nepomôže výmena kábla, ale telefón treba zobrať do servisu.

Problém však môže mať aj iný hardvérový pôvod. Chyba môže byť v samotnej batérii. Tú je dobré z času na čas nakalibrovať tak, že ju necháte celkom vybiť a potom nabiť (ak sa dá) na 100 %. Aj to samotné vybitie na 0 % môže často pomôcť odstrániť problém či už so zlým nabíjaním, alebo napríklad náhlym vybitím telefónu, aj keď mu zdanlivo zostáva ešte niekoľko percent batérie. Ak nepomôže ani to, znovu je odpoveďou už iba servis, kde bude pravdepodobne potrebné vymeniť celú batériu.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

2.12.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+