MojAndroid

Každý z nás už minimálne raz v živote použil Google na vyhľadávanie dôležitých informácií. Niekto ho dokonca používa aj častejšie, a to možno aj každý deň. Aj nám s našou prácou veľmi pomáha a nevieme si ho vynachváliť. Občas ho ale zahltíme množstvom informácií, ktoré potom ostávajú uložené v histórii.

Ak sa napríklad nachádzate na zariadení, ktoré používa viacero ľudí, niekedy potrebujete vaše posledné vyhľadávania vymazať. Často sa jedná o citlivé údaje alebo len také, ktoré nechcete, aby videl niekto iný. Je to normálne, pretože každý si chráni svoje súkromie najlepšie ako vie. Ako ale vymazať históriu vyhľadávania v Google?

Reset v aplikácii Google

Ak máte android smartfón a kupovali ste si ho nedávno, existuje veľmi veľká pravdepodobnosť, že v ňom máte aplikáciu Google. Tá už býva štandardne predinštalovaná, pričom často je uložená v priečinku s ostatnými aplikáciami tejto spoločnosti. Pozrime sa, ako vymazať históriu práve prostredníctvom nej.

 1. Otvoríme aplikáciu Google
 2. V pravom hornom rohu klikneme na ikonku s prvým písmenom vášho mena/prezývky
 3. Vyberieme História vyhľadávania
 4. Klikneme na tlačidlo Odstrániť
 5. Vyberieme obdobie, za ktoré chceme vymazať históriu vyhľadávania
 6. História je úspešne vymazaná

Ako vymazať históriu vyhľadávania cez Google Chrome

Veľmi podobný proces nastáva aj pri tomto type premazania údajov. Postup je nasledovný:

 1. Otvoríme Google Chrome
 2. V pravom hornom rohu vyberieme Tri bodky
 3. Otvorí sa nám menšie menu, v ktorom zvolíme Odstrániť dáta prehliadania
 4. Po otvorení vám zobrazí viacero možností, pričom kľúčovou v tomto prípade je veta: “História vyhľadávania…”, kde klikneme presne na tieto dve zvýraznené slová
 5. Aj tu, rovnako ako v prvom prípade už len vyberieme Vymazať/Delete a zvolíme si časový rámec, za ako dlhý čas
 6. História je úspešne vymazaná

Pozrite si aj naše ďalšie návody:

Náš tip
Google uvedie sériu Pixel 9 oveľa skôr, než sa čakalo. Zapíšte si tento dátum

27.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+