MojAndroid

Google sleduje všetky vaše kroky. Doslova. Aplikácia Google Mapy zaznamenáva všetky vaše kroky, vide, kde sa nachádzate teraz a aj to, kde ste boli napríklad o takomto čase pred rokom. Samozrejme, tieto údaje sú pre vás vždy k dispozícii a viete si ich pozrieť. Informácie o histórii vašej polohy následne spoločnosť využíva na účely poskytnúť vám tie informácie, o ktoré by ste mohli mať záujem. Nie všetkým sa však páči to, že Google vie, kde sa kedy nachádzali. Presne pre týchto používateľov prinášame návod, na vymazanie histórie polohy v Google mapách.

Zaznamenávanie histórie môžete jednoducho vypnúť

Na vašej časovej osi v Google mapách si môžete pozrieť, ktoré miesta ste kedy navštívili. Pokiaľ chcete zaznamenávanie vašej histórie vypnúť, kliknete na položku Spravovať históriu polohy a následne odškrtnete políčko s názvom História polohy.

Vymazanie histórie polohy na vašom smartfóne

Pre kompletné vymazanie histórie polohy je potrebné vo vašom smartfóne v aplikácii Google Mapy, potiahnuť prstom zľava doprava a vybrať položku s názvom Vaša časová os. Následne hore vpravo kliknete na 3 bodky, nastavenia a v možnostiach, ktoré sa zobrazia vyberiete položku Odstrániť celú históriu polohy.

Vymazanie histórie polohy na počítači

Ak chcete vymazať históriu na počítači, je potrebné v Google mapách kliknúť na políčko s názvom Vaša časová os a následne v možnostiach, ktoré sa zobrazia dole vpravo kliknúť na ikonku koša. Vaša história polohy bude kompletne vymazaná.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Google Mapy vám umožnia manuálne vybrať nočný režim pri navigácii
Náš tip
Google Mapy pridávajú vyhľadávanie nabíjačiek pre elektromobily vrátane Tesly
Náš tip
Google Mapy v desktopovej verzii ponúkajú 3D náhľad zemegule

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+