MojAndroid

Ak sa radíte medzi Android veteránov, tento starý známy spôsob zrýchlenia Androidu určite veľmi dobre poznáte. Opäť dávame do pozornosti tento skvelý trik, ktorý fakt stojí za to. Funguje naozaj na každom Android zariadení, najviac však jeho čaro pocítite, ak vlastníte lacnejšie, alebo staršie zariadenie, ktoré už nedisponuje dostatočným výkonom.

V čom spočíva tento trik?

Určite ste sa niekedy stretli s nepríjemným zamŕzaním Android zariadenia, či sekanými animáciami a prechodmi. Týmto spôsobom chod animácií môžete zrýchliť, alebo ich vypnúť úplne. Ušetrite tak čiastočne aj batériu, pretože procesor a grafika sa nebudú zaťažovať vykreslovaním týchto animácií a prechodov.

Ako na to?

Priebeh, ako všetko správne nastaviť, je maximálne jednoduchý. Nepotrebujete žiadne odborné vedomosti, ani ROOT zariadenia. Upozorňujeme, že postup sa môže jemne líšiť pri každom smartfóne. Princíp je ale stále ten istý:

  1. Prejdite do nastavení vášho smartfónu.
  2. Kliknite na “Informácie o telefóne”.
  3. Kliknite na “Informácie o softvéri”.
  4. Pri niektorých nových zariadeniach je potrebné prejsť ešte na možnosť “Viac”.
  5. Klikajte na “Číslo zostavenia / Číslo zostavy”, až dokým vám nevyskočí správa “Odteraz ste vývojár!”.
  6. Prejdite na hlavnú stránku nastavení.
  7. Kliknite na “Možnosti pre vývojárov”.
  8. Posúvajte dole, až dokým neuvidíte možnosti, ako “Mierka animácie okna”, “Mierka animácie premeny” a “Mierka dĺžky animácie”.
  9. Tieto hodnoty nastavte na 0,5x, alebo ich vypnite úplne.
  10. Prejdite domov. Ak môžete vidieť, animácia bola omnoho rýchlejšia, alebo prechod prebehol takmer okamžite.

Snímky obrazovky sú vytvorené na zariadení HTC U Ultra s Androidom 8.0 Oreo.

VIDEONÁVOD

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ako zrýchliť váš Android smartfón? | NÁVOD

23.8.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+