MojAndroid

Monument Valley patrí v súčasnosti k titulom, ktorým sa podarilo zaujať pomerne veľké publikum. Táto puzzle hra s úžasnou grafikou je pritom doplnená o pokojnú hudbu, vďaka čomu je hra určená skôr pre tých užívateľov, ktorí si chcú pri hraní oddýchnuť a relaxovať. Princípom hry je pohybovanie sa po zaujímavých budovách, pričom tu neplatia tradičné zákony gravitácie. Vývojári sprístupnili aj herné rozšírenie Forgotten Shores, ktoré prinieslo ďalšie levely. Koľko však vývoj takejto hry vlastne stojí a aký úspech hra Monument Valley dosiahla? To nám ozrejmuje nová infografika, ktorú sa rozhodli vytvoriť samotní tvorcovia.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Infografika obsahuje niekoľko zaujímavých údajov. Jedným z nich napríklad je, že prvá verzia hry bola vo vývoji viac ako jeden rok a stála približne 850-tisíc dolárov. Rozšírenie Forgotten Shores vyrábali o niečo kratšie, asi pol roka, a náklady na jej tvorbu boli takmer pol milióna amerických dolárov. Hru si používatelia nainštalovali na 10-miliónov unikátnych zariadení, čím vývojárskemu štúdiu Ustwo Games priniesla približne 5,8 milióna dolárov. Viac ako 80% z nich pochádzalo z platformy iOS, čo len svedčí o tom, prečo vývojári stále radšej sprístupňujú svoje tituly práve na tejto platforme.

Náš tip
Pirátstvo je na Androide stále vážny problém. Svoje o tom vedia aj vývojári Monument Valley

Monument-Valley-in-Numbers

Monument-Valley-in-Numbers (6) Monument-Valley-in-Numbers (5) Monument-Valley-in-Numbers (4) Monument-Valley-in-Numbers (3) Monument-Valley-in-Numbers (2) Monument-Valley-in-Numbers (1)

16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+