MojAndroid

Určite to poznáte – chcete poslať známemu screenshot, no z množstva zobrazeného obsahu chcete upozorniť na niečo konkrétne. Pokiaľ váš telefón nemá vstavaný nástroj na úpravu screenshotov, musíte použiť nejaký nástroj na dodatočné úpravy, ktorý vám umožní kresliť do obrázku či orezať z neho iba tú najdôležitejšiu časť. Našťastie, dnes už mnohí výrobcovia ponúkajú vo svojich zariadeniach vlastné riešenie. Potrebu pre vývoj nástroja na úpravu screenshotov si uvedomuje aj Google, ktorý v systéme Android P prinesie vstavaný nástroj určený práve na tieto operácie. Šikovnému členovi fóra XDA s nickom Quinny899 sa teraz podarilo tento nástroj vyexportovať a využiť ho môžete aj na svojom smartfóne.

Jednoduchá inštalácia APK súboru

Všetko, čo budete potrebovať, je vyexportovaný APK súbor aplikácie Markup, ktorý nájdete na tomto odkaze. Následne si stačí aplikáciu nainštalovať do telefónu.

Prehrajte GIF animáciu kliknutím na obrázok.

V ďalšom kroku spravte jednoducho screenshot a počkajte, kým sa objaví v notifikačnom paneli. Odtiaľ môžete rovno kliknúť na tlačidlo Zdieľať a z ponuky vybrať aplikáciu s názvom Markup. Obrázok tak bude presunutý do jednoduchého nástroja na úpravu snímkov obrazovky, ktoré môžete následne zdieľať ako tradičný screenshot.

Celý postup je tak veľmi jednoduchý, no keďže ide o neoficiálny port aplikácie je možné, že na vašom zariadení nebude fungovať úplne bezchybne. Nám sa podarilo aplikáciu bez problémov spustiť a vyskúšať na smartfóne Samsung Galay S9, a tak predpokladáme, že väčšina používateľov by nemala mať žiaden problém.

Intuitívne a rýchle riešenie

Ak váš smartfón neponúka žiaden vstavaný nástroj na úpravu screenshotov, toto jednoduché riešenie vám môže veľmi pomôcť. Aplikácia je skutočne jednoduchá a intuitívna a umožní vám vykonať základné úpravy ako orezať obrázok, vyznačiť text či písať rukou.

14.3.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+