MojAndroid

Minule sme si ukázali, ako sťahovať video z YouTube pomocou appky Tubemate a služby keepvid.com. Možno ste si na oboch našli niečo, čo vám celkom nevyhovovalo, a tak sa dnes pozrieme na ďalšie možnosti – Videoder a OnlineVideoConverter.

Videoder

Prvá z menovaných služieb má formu aplikácie, no nenachádza sa v Obchode Play, takže si ju treba nainštalovať zo stránky autorov – videoder.com. Určite neprehliadnete veľké červené tlačidlo na stiahnutie aplikácie. Následne, ak ste tak už predtým neurobili, je potrebné povoliť sťahovanie súborov z iných zdrojov, čím dostanete varovanie, že by mohol súbor poškodiť váš telefón. To sa Google chráni v prípade, že by daná aplikácia obsahovala nejaký škodlivý softvér. Za cudzie zdroje totiž ručiť nemôže.

Keď následne dáte aplikácii všetky povolenia, v jej rozhraní nájdete niekoľko ďalších aplikácií, z ktorých podporuje sťahovanie. Nás teraz zaujíma hlavne YouTube, no nájdete tu tiež Instagram, Facebook, TikTok a SoundCloud. Keď si zvolíte YouTube, appka spustí mobilnú verziu tejto služby v prehliadači. Nájdete tu teda všetko potrebné, vrátane textového vyhľadávania.

Rozdiel oproti bežnému používaniu bude iba v tom, že pod videom, ktoré ste si vybrali, nájdete vpravo tlačidlo na stiahnutie. To však ani nemusíte použiť, keďže už po otvorení videa dostanete na výber z celkom slušného množstva formátov, s ktorými aplikácia dokáže pracovať a po ťuknutí na danú možnosť sa môže začať sťahovanie. Tieto možnosti sa nachádzajú nad náhľadmi odporúčaných videí, takže ich máte hneď po ruke.

Zvuk alebo video

Stačí si zvoliť, či chcete stiahnuť iba zvukovú stopu alebo kompletné video a môžete tiež zmeniť umiestnenie, kam sa má výsledok uložiť.

Pri audiosúboroch máte na výber z niekoľkých bitratov vo formátoch M4A a MP3. Videá sa sťahujú ako MP4 a ich veľkosť závisí na tom, aké si zvolíte rozlíšenie. Napríklad naše testovacie, takmer 10-minútové, video má pri rozlíšení FullHD 156 MB. Čo je celkom príjemná kapacita napríklad na ukladanie hudobných videoklipov.

Názov súboru si možno zmeniť a veľmi užitočné je, že aplikácia dokáže využiť viacero vlákien na sťahovanie. Konkrétne ich je šesť a vďaka tomu je tento proces veľmi rýchly. Po stiahnutí ešte dostanete niekoľko možností, čo chcete s výsledným súborom vykonať. Je medzi nimi napríklad zdieľanie, takže môžete čosi stiahnuť pre kamaráta, a potom mu to poslať.

Pokiaľ by ste chceli sťahovať do počítača, web Videoder vám ponúkne aj verziu na Windows a MacOS.

OnlineVideoConverter

Tí, ktorí hľadajú jednoduché riešenie bez inštalácie čohokoľvek, môžu použiť webovú službu onlinevideoconverter.com. Stačí ju otvoriť vo webovom prehliadači, takže bude fungovať na akomkoľvek zariadení, na ktorom dokážete prehliadač spustiť. Vo vrchnej časti nájdete pás, do ktorého treba vložiť odkaz na video, ktoré si chcete uložiť.

Na počítači stačí kliknúť pravým tlačidlom na video a zvoliť možnosť “Kopírovať adresu URL videa”, potom do spomínaného pásu vložte odkaz pomocou klávesovej skratky Ctrl+V a o kúsok nižšie si zvoľte výsledný formát. Väčšine zariadení bude najlepšie vyhovovať MP3 pri zvuku a MP4 pri videu. Ak však potrebujete iný formát, je ich tu viac.

V prípade, že nemáte ďalšie požiadavky, stačí kliknúť na tlačidlo Start. Po kliknutí na More settings dostanete možnosť zmeniť kvalitu a tým aj veľkosť výsledného súboru. V drvivej väčšine prípadov postačí ponechať možnosť “automatic” a rovno kliknúť na Start.

Okrem YouTube možno týmto spôsobom sťahovať videá a zvuk aj z ďalších služieb a sietí, ako je Facebook, Instagram či funnyordie.com. Slovenčinu tento web síce neovláda, no pri svojej jednoduchosti to ani nepotrebuje.

29.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+