MojAndroid

Videá vládnu internetu. Na tom sa zhodnú mnohí odborníci a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to v blízkej budúcnosti malo zmeniť. Nad všetkými portálmi s videami stojí gigant YouTube, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie internetové stránky vôbec. Už vlani v lete službu využívalo 1,5 miliardy prihlásených používateľov každý mesiac. Hoci si väčšinu YouTube videí vychutnávame na internete, určite sa z času na čas stane, že si chceme video stiahnuť a pozrieť neskôr. Spôsobov ako to spraviť je nespočetné množstvo, no kvôli problémom s porušovaním autorských práv rôzne aplikácie a metóy na offline sledovanie YouTube videí miznú. My vám prinášame dve stále funkčné a aktuálne cesty ako sťahovať videá z YouTube.

Náš tip
Rebríček najsledovanejších slovenských videí na YouTube. Tipli by ste ich?

Sťahovanie cez mobilnú aplikáciu

Znovu platí, že v obchode Play nájdete celý rad aplikácií, ktoré umožňujú stiahnutie videí z rôznych stránok. My vám prinášame dlhými rokmi osvedčený titul, ktorý už ale v obchode Play nenájdete. TubeMate je jednou z najobľúbenejších aplikácií určených na sťahovanie online videí. Appka bola z obchodu Play odstránená, no stále ju nájdete na tomto odkaze.

Aplikácia funguje jednak samostatne – stačí si ju otvoriť a nájsť konkrétne video, ktoré chcete stiahnuť. Oveľa jednoduchšia forma ukladania videí z YouTube (a iných serverov) je použitie natívnej aplikácie. Stačí si otvoriť v telefóne aplikáciu YouTube a pri konkrétnom videu kliknúť na tlačidlo Zdieľať. Zo zoznamu dostupných aplikácií vyberte TubeMate a potom už iba zvoľte formát a kvalitu, v ktorej chcete video uložiť. Môžete si pritom uložiť iba zvukovú stopu videa, alebo aj plnohodnotné video v najvyššej kvalite.

Sťahovanie cez webovú službu

Množstvo podobných aplikácií je dostupných z iných miest ako je obchod Play, a tak môžu byť mnohí používatelia voči takejto forme sťahovania videí skeptickí. Pre vás máme k dispozícii ďalší jednoduchý spôsob sťahovania videí – prostredníctvom online nástrojov. Najlepšie na tom je, že tieto online aplikácie môžete využiť na ktoromkoľvek zariadení, nie iba na smartfóne s Androidom a zároveň nemusíte nič inštalovať.

Naša overená stránka na sťahovanie YouTube videí je keepvid.com. Služba funguje už dlhé roky a miesto toho aby na ňu vývojári zanevreli ju stále zlepšovali. Teraz je dostupná aj vo forme aplikácie, no tú nebudete potrebovať. Stačí, keď navštívite stránku keepvid.com v mobile, tablete alebo počítači a na hlavnej obrazovke vložíte do kolónky na text odkaz na video, ktoré chcete stiahnuť. Stránka video spracuje a ukáže vám v akých formátoch si môžete video stiahnuť.

Všetko to funguje veľmi dobre aj z prostredia mobilného prehliadača. Stránka je totiž optimalizovaná pre mobilné zariadenia, a tak sa skutočne nemusíte zaťažovať s inštaláciou dodatočnej aplikácie. Stačí, keď v aplikácii YouTube kliknete na rovnaké tlačidlo Zdieľať ako pri predchádzajúcom spôsobe a zvolíte hneď prvú možnosť – Kopírovať odkaz. Ten už potom iba vložíte na stránku keepvid.com a môžete sťahovať. Aj táto služba podporuje okrem YouTube celý rad populárnych sietí s videami, takže vám na všetky videá bude stačiť jediný nástroj.

Ako sťahujete YouTube videá vy?

Sťahovanie online videí je populárnou témou už od nepamäti. Preto určite aj vy máte obľúbené nástroje a spôsoby, ako si ukladáte videá na offline sledovanie. Dajte nám v diskusii vedieť, aká je vaša obľúbená aplikácia alebo online služba na sťahovanie videí a podeľte sa o svoje skúsenosti s nami aj ostatnými čitateľmi.

12.1.2018
 • Jozef Mak

  ja pouzivam Videoder, da sa tam stiahnut video asi az do 8k60 fps a tak isto stiahnut len zvuk samotny

 • Libor

  No ja na rozdiel od TubeMate používam už niekoľko rokov niečo lepšie a hlavne že to má menej povolení a je bez otravných reklám YouTube Downloader

  https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

  Treba odskúšať .
  Ja som spokojný na 100%😑

  • Libor

   Ešte doplním : Dentex YouTube Downloader

   • bandit707

    Dik za pripomenutie, dcere to uz nefungovalo, mala staru verziu, teraz to ide super

  • Fan

   Ja Tube mate už „100“ rokov a som spokojný, ale dám si poradiť a skúsim aj niečo iné ak to je lepšie…

 • Boky

  Videoder je TopApp
  Nieje v obchode ale cez vyhladavac sa da najst

 • ja

  Videoder (trochu sa na ňom podieľam ;) , tak spropagujem) :-D

 • Plavec1

  Nepotrebujem žiaden program. Ak si chcem stiahnuť nejaké video tak vložím dve S medzi bodku a Y a automaticky ma to prepne na stránku kde si to môžem stiahnuť. Vyzerá to asi takto: http://www.ssyotube.com/xxx a je to :)

 • Snikers

  Tiez uz dlho pouzivam Videoder. Skvela apka.

 • Andromeda

  ja savefrom.net

 • Jim Jump

  Je to dobre hlavne ked si stiahnem video tutorial v parkoure a freerune a von si to video mozme pozriet znova a znova bez wifi alebo dat

Používateľské recenzie
Fotománia

+