MojAndroid

Google dnes začal s aktualizáciou aplikácie Google Maps na Android zariadeniach. Prináša úplne nové používateľské prostredie a tiež niekoľko nových funkcií, ktoré vylepšujú navigáciu a ponúkajú detailnejšie dopravné informácie. Google však v nových mapách odstránil službu Latitude pre zdieľanie polohy s priateľmi a nenájdete v nich ani offline režim. Dan Graf, riaditeľ vývoja Google máp potvrdil, že táto funkcia nebola pre novú aplikáciu ešte pripravená. Redaktor portálu Techcrunch však prišiel na spôsob, ako sa dá v nových mapách použiť.

  • Otvorte aplikáciu Google Maps a nastavte viditeľnú časť na oblasť, ktorú chcete uložiť

Google Maps offline navod_1

  • Do poľa vyhľadávania zadajte text v znení “Okay maps

Google Maps offline navod_2

  • Stlačte tlačidlo pre vyhľadanie. Mapa sa uloží do vyrovnávacej pamäte a bude fungovať aj v offline režime

Google Maps offline navod_3 Google Maps offline navod_4

Tento spôsob ukladania do vyrovnávacej pamäte sme vyskúšali aj na mapových podkladoch Slovenska, tie však nebolo možné uložiť. Premiestnením sa nad susednú Českú republiku však už všetko fungovalo ako malo. Nevýhodou je to, že je možné uložiť mapy len jednej vybranej oblasti.

10.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+