MojAndroid

HTC Desire vlastním od mája 2010. Rozhodoval som sa medzi Sony-ericssonom Xperia X10 a HTC Desire. Myslím, že som urobil dobre, aj keď má zopár chybičiek, ktoré nie som schopný prehliadnuť. Po konštrukčnej stránke nemám čo prístroju vytknúť, nikde nič nevŕzga, tlačítka a aj trackball fungujú bezproblémovo.

Veľkosť displeja 3,7″ sa zdalo byť postačujúce, ale pri hraní hier a prezeraní internetu by bol vhodnejší 4″ alebo 4,3″. Farby a rozlíšenie 800×480 nádherné ale v lete vonku je displej takmer nepoužiteľný. Hlavne pri fotení nie je moc praktické jednou rukou si tieniť displej, aby aspoň čosi bolo vidieť. Tu sa dostávam k najväčšiemu sklamaniu a to je fotoaparát. Netvrdím, že fotky sú nepoužiteľné, ale keďže som vlastnil prístroje ako SE K750 a SE C905 tak to bol pre mňa prepad o niekoľko generácií. Absenciu hardvérovej spúšte fotoaparátu tiež považujem za mínus. Videá nakrúca celkom pekné, po update aj 720p, ale ostal som pri 800×480 (mám dojem, že je plynulejšie).

Ďalším sklamaním pre mňa je veľkosť (alebo skôr malá veľkosť) vnútornej pamäte, aj keď Froyo to trocha rieši u mňa je to stále boj o každý MB. Čo sa týka výdrže batérie, už som si zvykol na každodenné nabíjanie ( niekedy aj dva krát ). Maximálna výdrž na jedno nabitie 52 hodín, ale to som ho skoro z obalu ani nevytiahol a samozrejme len 2G. S týmto sa budúci majiteľ akéhokoľvek Androidu musí zmieriť, ak ho bude samozrejme naplno využívať a nie ho nosiť len vo vrecku.

Reprodukcia hudby z reproduktora nie je tiež žiadna vyššia trieda, ale hudbu počúvam cez slúchadla, takže v pohode aj keď v 400 eurovom mobile by si to mohol výrobca odpustiť.

Celkovo som so zariadením spokojný, aj keď musím povedať, že už bol v servise, pretože počas update na 2.2. Froyo sa vypol a už sa nezapol. Ale to bolo v auguste a odvtedy v poriadku.

Plusy:

+ 2.2.FroYo + HTC Sense
+ Spracovanie prístroja
+ Rýchlosť systému

Mínusy:

– Fotoaparát
– Spúšť fotoaparátu
– Vnútorná pamäť
– Absencia equalizéra a Divx (riešia aplikácie z marketu, ale zas zbytočné MB pamäte)

OS: Android 2.2 FroYo

Autor: Silvio

Celkové hodnotenie: 8/10


Máš Android telefón alebo tablet? Si spokojný alebo máš výhrady? Napíš vlastné užívateľské postrehy z používania a vyhraj Android tričko. >> Chcem napísať vlastnú recenziu <<

31.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+