MojAndroid

Služby Gmail a Fotky Google z pohľadu používateľov smartfónov so systémom Android patria asi medzi to najlepšie, čo Google ponúka. V jednej sú na dosah všetky e-maily, druhá zastrešuje ukladanie obľúbených snímok.

Hoci má dvojica služieb k sebe odjakživa blízko, ešte donedávna si v niektorých veciach tak celkom nerozumela. To sa teraz mení. Fotografie z Gmailu je už možné jedným kliknutím uložiť do služby Fotky Google. Ak ste po nedávnom zrušení neobmedzeného úložiska neprešli na niektorú z alternatív, určite vás spomínané vylepšenie poteší.

Lepšie prepojenie medzi Gmailom a Fotkami Google bolo ohlásené v máji 2021. Týka sa práve toho, že fotky prijaté cez e-mail je možné priamo uložiť na úložisko služby Fotky Google.

Je to síce pekné vylepšenie, no stále to má určité obmedzenia. Tým najväčším je skutočnosť, že priame ukladanie funguje len pri obrázkoch formátu JPEG. Druhým výrazným nedostatkom je to, že to celé funguje len vo webovom prehliadači. Na smartfónoch preto v praxi stále nepochodíme.

Ako presunúť fotky z Gmailu do Fotiek Google?

Ako sme spomínali, celé to momentálne funguje len pri obrázkoch štandardu JPEG. Akonáhle je takýto súbor prílohou e-mailu, môžete si ho uložiť priamo do služby Fotky Google.

  • Myšou prejdite na náhľad obrázku, ktorý je súčasťou e-mailu.
  • Z ponúkaných možností, ktoré sa objavia na spodku obrázka, vyberte ikonu s logom služby Fotky Google.
  • Pri prvom použití tejto možnosti sa zobrazí upozornenie, že do Fotiek Google bude uložená kópia danej položky.
  • Stačí to potvrdiť. Viackrát sa už podobné upozornenie nebude zobrazovať a súbor sa rovno uloží.

Pri obrázkoch a fotografiách, ktoré sú týmto spôsobom uložené v službe Fotky Google, je v ikone s logom viditeľná kontrolná značka. Po kliknutí na túto ikonu budete presmerovaní do služby Fotky Google.

Dostupná je aj alternatívna možnosť pre ukladanie obsahu do služby Fotky Google. Obrázok v e-maile stačí rozkliknúť a cez symbol troch bodiek v pravom hornom rohu vybrať možnosť “Uložiť kópiu do Fotiek”.

Náš tip
Návod: Záloha mobilu (dát) do cloudu. Je to bezpečné. Ako na to?
14.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+