MojAndroid

Určite sa nájde mnoho fanúšikov, ktorí vystriedali už niekoľko smartfónov s operačným systémom Android a staré im ležia pohodené niekde v šuplíku. Starý smartfón však môžete využiť rôznymi spôsobmi, napríklad ako bezpečnostnú kameru pre sledovanie bábätka v detskej postielke, izby alebo vchodu do domu. Takéto kamerové systémy môžu byť veľmi drahé a hoci váš starý smartfón neponúkne takú kvalitu a možnosti, s malou úpravou to určite zvládne. Všetko, čo budete potrebovať je aplikácia IP Webcam, ďalej aplikácia  SECuRET SpyCam, nabíjací kábel a Wi-Fi sieť pre streamovanie videa alebo posielanie fotografií.

Android smartfon ako bezpecnostna kamera

Návod bol zverejnený na populárnej internetovej stránke howtogeek.com, kde sú popísané dve metódy. V prej využívate kameru smartfónu na detekciu pohybu a v prípade narušenia automaticky vytvorí fotografiu a odošle upozornenie. V druhom prípade odosielate nepretržitý stream videa z kamery do počítača. Ak sa pýtate prečo nespojiť obe metódy do jedného návodu, autori vraj mali problém nájsť vhodnú aplikáciu, ktorá by umožňovala obe funkcie detekcie pohybu a jednoduchého prístupu k video streamu. Umiestnenie a spôsob zabezpečenia napájania zostane na vašej predstavivosti, no nižšie nájdete nastavenie a využitie oboch aplikácií.

Ako použiť Android smartfón ako bezpečnostnú kameru s detekciou pohybu:

  • Stiahnite a nainštalujte si aplikáciu SeCuRET SpyCam. Odkaz na obchod Google Play nájdete na konci článku. Dostupná je aj demo verzia, s ktorou môžete odskúšať detekciu pohybu. Plná verzia vás bude stáť 3,99 €. 
  • Spustite aplikáciu a stlačte tlačidlo pre nastavenia v pravom hornom rohu.
  • Otvorte položku “General” a v poli “Motion Capture Mode” zvoľte čo chcete aby kamera snímala pri pohybe, fotografiu alebo video.

Ako pouzit android ako IP kameru

  • Potom otvorte položku Photo Settings. Tu si môžete nastaviť kvalitu a počet zachytených snímok. Kliknite ešte na tlačidlo E-mail, kde povoľte “Auto Email Captures”. Nižšie zadáte prihlasovacie údaje do vášho Gmail účtu a rovnako aj e-mail, na ktorý budú fotografie odoslané.

Ako pouzit android ako IP kameru

  • Teraz keď ste upravili základné nastavenia, vráťte sa na úvodnú obrazovku a vyberte možnosť “Built-in Camera” a stlačte Start.

Ako pouzit android ako IP kameru

Ako použiť Android smartfón ako bezpečnostnú kameru so streamovaním videa:

  • V tomto postupe použijeme druhú aplikáciu IP Webcam. Odkaz nájdete rovnako na konci článku. Táto aplikácia streamuje video na iné Android zariadenia s použitím ďalšej aplikácie IP Cam Viewer alebo do multimediálnych prehrávačov ako VLC.
  • Po nainštalovaní a spustení sa automaticky otvoria nastavenia aplikácie. Znova si tu môžete vybrať rozlíšenie videa a fotografií, kvalitu a orientáciu. Aplikácia ponúka aj zabezpečenie formou prihlasovacieho mena a hesla. Dôležité nastavenie je “Stream on device boot”, ktoré umožní aby sa sa nahrávanie spustilo aj keď sa Android zariadenie náhodne reštartuje. nakoniec stlačte tlačidlo “Start server”

Ako pouzit android ako IP kameru

  • V ľavom hornom rohu nájdete tlačidlo “How do I connect ?”, ktoré vám napovie ako sledovať stream. V praxi si môžete otvoriť IP adresu a port svojho android zariadenia v prehliadači na počítači, kde sú uvedené rôzne možnosti prehrávania streamu. Môžete si ho pozrieť priamo v prehliadači, na Android zariadeniach s aplikáciou IP Cam Viewer alebo v prehrávači VLC.

Ako pouzit android ako IP kameru

Verzia: 2.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.1
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2.1.1
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.6.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.6.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+