MojAndroid

Platforma Android Auto existuje už niekoľko rokov. Keďže je ale úzko previazaná s hlasovým ovládaním, ktoré stále nie je dostupné v slovenčine, ani aplikáciu Android Auto nenájdete v našej verzii obchodu Play. Automobily však tento infotainment systém ponúkajú v takmer všetkých nových autách a Android Auto má už aj na Slovensku početnú základňu používateľov. Aj preto sa objavujú stále ďalšie problémové prípady, ktoré majú často veľmi jednoduché riešenie.

Tip: Ako nainštalovať aplikáciu Android Auto na Slovensku a základné predstavenie | Video

Aplikáciu v obchode nehľadajte, stiahnite si Android Auto APK

Tak, ako každá iná aplikácia od Google, aj Android Auto dostáva časté aktualizácie. Tie však na váš telefón nie sú sťahované automaticky tak, ako ste zvyknutí pri ostatných aplikáciách nainštalovaných z obchodu Play. V súčasnosti je totiž možné Android Auto spojazdniť na Slovensku iba prostredníctvom APK súboru a ten automaticky aktualizovaný nie je.

Zoznam všetkých posledných verzií aplikácie Android Auto nájdete na tomto odkaze. Ak ste si aplikáciu inštalovali pred rokom či pred dvomi, Google odvtedy vydal množstvo ďalších aktualizácií. Najčastejším problémom pritom býva nekompatibilita aplikácie s verziou systému Android, ktorú máte nainštalovanú na vašom zariadení.

Dôležitá je kompatibilita verzií aplikácie a systému Android

Scenár tohto problému je pritom veľmi jednoduchý – prvýkrát si inštalujete Android Auto a stiahnete si preto najnovšiu verziu aplikácie. Váš telefón spolu s ostatnými aplikáciami sa však v priebehu času mení, no stále tu máte nainštalovanú pôvodnú aplikáciu Android Auto, ktorá bola možno určená pre staršiu verziu systému Android.

Aj preto je dobré aspoň občas skontrolovať zoznam verzií aplikácie Android Auto a prípadne si nainštalovať aktualizáciu. Samozrejme, ak u vás ide všetko ako má, nemusíte nič aktualizovať. Môže sa totiž stať, že problém nastane práve pri novšej verzii aplikácie Android Auto a jej nekompatibilite s vašou aktuálnou verziou systému. Ak ale máte nejaké problémy, systém sa správa zvláštne alebo zrazu nefunguje vôbec, s najväčšou pravdepodobnosťou to vyrieši práve aktualizácia aplikácie. A to vám zaberie nanajvýš pár minút.

Dôvody môžu byť aj iné

Ak vám zrazu prestane fungovať Android Auto a do toho momentu všetko bežalo ako malo, dôvody možno nájdete inde. Ak ste napríklad vymenili USB kábel, chyba môže byť práve tam. Cez kábel je totiž nutné do auta prenášať aj údaje, nie ho iba nabíjať. Toto pritom často zvládnu iba originálne káble od konkrétneho zariadenia. V redakcii sme takto testovali veľa modelov telefónov a neraz sa stalo, že sme mohli použiť IBA pribalený kábel – žiaden iný jednoducho nefungoval.

Máte skúsenosti s riešením problémov s Android Auto? Podeľte sa o ne v komentároch

Samozrejme, Android Auto je komplexný systém a mnohí používatelia určite narazili na viaceré problémy. Ak patríte medzi nich a podarilo sa vám tieto problémy vyriešiť, môžete sa o svoje skúsenosti podeliť s ostatnými v diskusii pod článkom. Ak máte nejaký pretrvávajúci problém, spýtajte sa aj tak – určite sa nájde niekto, kto pozná odpoveď :-)

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Bude mať vaše nové auto podporu Android Auto? | ZOZNAM
Náš tip
Android Auto je za príplatok dostupný pre ďalšie vozidlá Mazdy
4.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+