MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Tanapata píše…

Dobrý deň. Potrebovala by som pomôcť so zaseknutým tabletom. Včera večer som ho dala nabíjať a ráno, keď som vytiahla nabíjačku z tabletu, tak sa zapol a ostali zaseknuté hodiny na čase 1:14 a na tom oznamovacom riadku ostal obrázok nabíjania aj keď je vypojený z nabíjania. A vôbec ho nemôžem odomknúť. Prosím o radu. Ďakujem

Ide o pomerne bežný problém s mobilnými zariadeniami. Situácia pritom zvážnela v čase, keď prišli do módy vstavané batérie. Až dovtedy bolo najjednoduchšie vybrať batériu a reštartovať zariadenie týmto spôsobom. Teraz to však už možné nie je. Našťastie, existuje jednoduché riešenie, ktoré naznačil aj administrátor fóra Stano36:

Skús spraviť softvérový reštart, drž tlačítko zapínania kým sa ti nevypne tablet. Môže to byť takých 30 sekúnd.

Tento jednoduchý trik môže byť odpoveďou na problémy so zaseknutým zariadením bez ohľadu na to, či ide o smartfón alebo tablet. V niektorých prípadoch nestačí iba stlačiť a podržať tlačidlo napájania. Vtedy pomôže kombinácia stlačenia tlačidla napájania a tlačidla pre zníženie hlasitosti. Aj v tomto prípade platí, že túto kombináciu tlačidiel je potrebné podržať aspoň 10 a niekedy aj viac desiatok sekúnd.

Ide o jednoduchý nástroj, ako simulovať manuálne odobranie batérie. A hoci systém Android je skvelý, predsa len sa niekedy stane, že nefunguje tak, ako má, prípadne celkom zamrzne. Aj vtedy sa vám zíde tento jednoduchý trik.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

11.11.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+