MojAndroid

Samsung smartfóny majú jednu zaujímavú možnosť a je ňou nastavenie videa na tapetu. Vďaka tomu si napríklad môžete pri každom odomknutí prezrieť krátku prechádzku hviezdnou oblohou. My vám teraz prinášame návod, ako si môžete takéto video nastaviť namiesto tapety na Samsungu Galaxy S10 a ďalších modeloch s nadstavbou One UI.

Nie je to praktické, ale páčiť sa to môže

Nastavenie videa na pozadie uzamykacej obrazovky asi nie je úplne praktické. Ak ale napríklad obsahuje video nejaké čierne pixely, nemusí to byť katastrofa ani pre batériu. Každopádne je potrebné nájsť si nejaké vhodné video, ktoré chcete mať takýmto spôsobom na očiach. Najlepšie bude vertikálne video (natočené postojačky). Tak sa vám aspoň neobreže. Ak už ho máte vybraté, môžeme sa pustiť do jednoduchého postupu.

Postup

  1. Otvorte nastavenia a vyberte možnosť Tapety a témy.

galaxy-one-ui-video-tapeta-22. V sekcii Moja tapeta kliknite na možnosť Galéria

galaxy-one-ui-video-tapeta-33. Vyberte si v galérii vhodné video (najlepšie natočené vertikálne).

galaxy-one-ui-video-tapeta-44. Prezrite si náhľad, aby ste boli s výsledkom spokojný. Maximálna dĺžka videa je 15 sekúnd.

galaxy-one-ui-video-tapeta-55. Pred nastavením novej tapety máte ešte možnosť upraviť dĺžku videa alebo upraviť určitú časť.

samsung-galaxy-one-ui-video-tapeta-16. Hotovo! Vaša nová tapeta je nastavená. Hoci je pôvodne tento návod určený pre modelový rad Galaxy S10, funguje bez problémov aj na našom Galaxy Note 8 s One UI, takže by to malo fungovať na každom zariadení s touto nadstavbou. Páči sa vám takáto možnosť? Chystáte sa použiť ju na vašom Samsungu? Napíšte nám o tom do diskusie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Energy Ring: Diera v displeji Samsungu Galaxy S10/S10+ zobrazí stav batérie

Náš tip
Hidey Hole pomôže nájsť pozadie pre dieru v displeji Samsungu Galaxy S10

10.4.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+