MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Qudrist píše…

Čaute, potreboval by som poradiť. Chcem nahrávať obrazovku na Androide, napríklad nejaký gameplay, ale problém je v tom, že keď nahrávam, tak počuť aj okolitý šum a zvuky cez mikrofón. Chcem docieliť to, že sa nahrá zvuk z hry, ale nebude sa nahrávať zvuk z mikrofónu. Je niečo také možné? Vopred ďakujem za rady.

Riešenia ponúkajú už aj samotní výrobcovia

Hoci otázka je pomerne konkrétna, rozhodli sme sa na základe tohto podnetu z nášho fóra priniesť kompletný návod, ako nahrávať obrazovku aj na vašom smartfóne. Za posledné roky sa totiž situácia zmenila. Kedysi bolo možné obrazovku nahrávať iba za pomoci ROOT-u, neskôr táto podmienka odpadla a začali sa objavovať jednoduché aplikácie, ktoré umožňovali pohodlné nahrávanie obrazovky.

Dnes už niektorí výrobcovia ponúkajú tieto možnosti zabudované priamo do systému. Napríklad spoločnosť Huawei na svojich zariadeniach už dlhšie ponúka samostatný nástroj, ktorý vám umožní nahrať záznam vašej obrazovky, a to v pomerne dobrej kvalite. Keď sa vrátime k pôvodnému príspevku, v prípade nahrávania obrazovky na zariadeniach Huawei máte pri každom spustení nahrávania k dispozícii možnosť výberu – buď budete nahrávať zvuk z mikrofónu, alebo zvuk zo samotného zariadenia.

Množstvo aplikácií

Ak vaše zariadenie nemá zabudovaný systém na nahrávanie obrazovky, nemusíte zúfať. Dnes už v Obchode Play nájdete množstvo aplikácií, ktoré to zvládnu ľavou zadnou. Našou najobľúbenejšou je AZ Screen Recorder. Tá ponúka veľa užitočných nastavení, pomocou ktorých môžete prispôsobiť výstupné video z vášho zariadenia presne podľa vašich predstáv.

Výhodou aplikácie je, že ju môžete nainštalovať na akomkoľvek zariadení. Ak si zvyknete na jej ovládanie, zrejme ju neskôr budete používať radšej aj v prípade, že vaše nové zariadenie bude mať funkciu nahrávania obrazovky predinštalovanú v systéme.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

26.2.2019
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+