MojAndroid

Mobilné telefóny s malými obrazovkami, tablety, ktoré používame kdekoľvek na cestách a kde je pripojenie na internet, pri týchto činnostiach sa nám môže stať, že zabudneme na čas a na to, ako sedíme alebo sme uložený pri surfovaní v posteli. Tak, ako všetky vymoženosti doby, aj mobilné technológie majú svoje obete na ľudskom zdraví .

Pri každej činnosti, alebo pri všetkom v ľudskom živote platí: „Všetkého veľa škodí“. Platí isté pravidlo, že všetko by sa malo vykonávať s mierou. Dlhé hodiny hľadenia na malý displej smartfónu majú vplyv na náš zrak, dlhé hodiny zhrbeného sedenia pri tablete nám ničia chrbticu.

Infografika, ktorú vám prinášame ukazuje niekoľko faktorov, ktoré nám spôsobujú ujmu na našom zdraví pri používaní mobilných technológií. Od relatívne malých následkov, ako sú suché oči, cez nespavosť, až k artritíde u 15-ročných a nehybnosti. Následky, ktoré varujú so zdvihnutým prstom.

Okrem udaných následkov inforgrafika ponúka aj niekoľko rád, ktoré by mohli pomôcť k tomu, aby ste prípadným problémom aspoň z časti predišli.

Zdroj, foto: Mezzmer, Phone Arena

13.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+