MojAndroid

V apríli oslávil náš sesterský web eAutoPortal.sk svoje prvé narodeniny. Rozhodli sme sa ich osláviť tak, ako sa na portál o elektromobilite patrí – rozdávaním elektromobilov :) Každý, kto sa zapojil do našej ankety, v ktorej sme skúmali, ako to na Slovensku s elektromobilitou vyzerá, bol zaradený do súťaže o päť úžasných áut.

Čo sme zistili v ankete?

V našom krátkom dotazníku sme sa snažili zistiť, ako to v našej vlasti vyzerá s využívaním elektromobilov, do akej miery sú rozšírené a aké typy a značky sú medzi Slovákmi obľúbené.

Do ankety, a teda aj do súťaže, sa celkovo zapojilo až 3 342 respondentov. Z ich odpovedí vyplynuli zaujímavé skutočnosti. Jednou z najzaujímavejších je určite odpoveď na otázku, či naši čitatelia vôbec vlastnia niektorý z elektromobilov. Zistili sme, že zo všetkých odpovedajúcich iba 3% vlastnia buď čistý elektromobil, hybrid alebo plug-in hybrid. Až 97% respondentov nevlastní žiadny typ elektromobilu a 20% z týchto ľudí v budúcnosti zatiaľ neplánuje jeho kúpu. 80% opýtaných, ktorí nevlastnia elektromobil, plánujú, že niekedy v budúcnosti by si radi nejaký typ elektromobilu zaobstarali.

Najväčšiu skupinu medzi vlastníkmi elektromobilov tvoria majitelia hybridov 58%. Druhou najpočetnejšou skupinou sú čisté elektromobily 35% a tretiu priečku obsadili plug-in hybridy so 7%.

Medzi čistými elektromobilmi je najčastejším zástupcom modelov Hyundai IONIQ electric a Nissan Leaf. Medzi hybridmi jednoznačne kraľuje Toyota so svojimi modelmi Toyota Prius Hybrid, Toyota Auris Touring Sports HybridToyota C-HR Hybrid. V rámci skupiny plug-in hybridov má najpočetnejšie zasúpenie Mitsubishi Outlander PHEVOpel Ampera.

O čo sa hralo v narodeninovej súťaži?

Narodeninovú súťaž sme odštartovali možnosťou vyhrať Hyundai IONIQ electric na víkend, následne sme vám predstavili ďalšiu lákavú cenu, a to Renault ZOE na celý týždeň. V ďalšom týždni bola odhalená naozaj štýlová výhra, BMW i3s na celý víkend. V rámci narodeninovej súťaže bolo možné vyhrať skvelé mestské autíčko na teplé letné dni smart EQ fortwo kabriolet na víkend a ako čerešničku na torte sme si pre vás na posledný týždeň súťaže pripravili možnosť vyhrať na celý víkend Teslu Model S.

Kto sa môže tešiť zo zážitku, ktorý prináša možnosť okúsiť na vlastnej koži aspoň na pár dní skvelý pocit z jazdy na niektorom z týchto štýlových elektromobilov, sa rozhodlo pri záverečnom žrebovaní. Šťastní výhercovia sú:

  1. Hyundai IONIQ electric na víkend vyhráva Ján ŠALÁTA
  2. Renault ZOE na týždeň vyhráva Branislav BODNÁR
  3. BMW i3s na víkend vyhráva Branislav DRÁB
  4. smart EQ fortwo kabriolet na víkend vyhráva Ondrej Lorko
  5. Teslu Model S na víkend vyhráva Tomáš BUŠO

Výhercom srdečne blahoželáme! Ostatní súťažiaci však vôbec nemusia byť smutní, pretože v najbližšej dobe sa vám určite naskytne príležitosť zahrať si s nami o ďalšie úžasné výhry.

18.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+