MojAndroid

Trend hlasových asistentov, ktorý nastavila pred rokmi spoločnosť Apple svojím produktom Siri, sa dotkol všetkých operačných systémov aj výrobcov telefónov. Praktický v každom dnes nájdeme nejakého asistenta. V niektorých aj dvoch ako je napríklad v rade Galaxy od spoločnosti Samsung. Taktiež sa nevyhli ani notebookom. Okrem Siri v Macbookoch tu máme asistenta od Microsotu aj Amazonu (Alexa) v operačnom systéme Windows 10. Vďaka technike DolphinAttack (Útok delfína) od tímu z Zhejiang univerzity sa dajú všetci títo asistenti teraz poľahky obalamutiť ako sa môžete presvedčiť na následujúcom videu.

Stačí vám k tomu hardware za 3 doláre – jednoduchý zosilňovač a reproduktor. Ako to pracuje? Mikrofóny na našich telefónoch alebo notebookoch dokážu zaznamenať aj zvuky, ktoré bežne človek nepočuje. Zosilňovač prevedie zvuk respektíve hlasový príkaz na frekvenciu nižšiu ako 20 kHz. Jedná sa o hranicu pod ktorou už človek zvuk neregistruje. A software asistentov nedokáže momentálne rozlíšiť, či ide o strojový alebo ľudský hlas. Tým pádom je vaše zariadenie bezradné.

Zdroj: PhoneArena

14.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+