MojAndroid

Dnešné smartfóny sú veľké a ťažké, čo mnohých obmedzuje najmä pri športových aktivitách. Vďaka eSIM v smart hodinkách môžete váš smartfón nechať doma a ísť si zabehať alebo zacvičiť von bez obáv, že prídete o dôležitý hovor. Bez telefónu môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu aj posielať správy. Vyskúšali sme, ako nová služba v O2 funguje.

eSIM vám dáva voľnosť

Elektronická SIM karta (eSIM) nie je v smart hodinkách žiadna novinka, aj doteraz ste si ju mohli aktivovať a využívať nositeľné príslušenstvo na samostatné hovory bez pripojeného smartfónu. Nemohli ste mať však rovnaké číslo v hodinkách a telefóne. S príchodom novej služby to už možné je.

Apple Watch eSIM v O2
Apple Watch eSIM v O2

Spĺňať musíte tri základné podmienky:

  • používať Apple Watch 4 a novšie s podporou mobilného pripojenia (Cellular)
  • vlastniť Apple iPhone XR a novší
  • mať aktívny O2 Paušál

Služba odštartovala 10. júna 2024 a prvé tri mesiace ju môžete skúšať úplne zadarmo. Neskôr vám bude účtovaný poplatok 5 eur mesačne. Aktivácia prebieha v iPhone cez apku Watch. Ak sa rozhodnete neskôr službu deaktivovať, môžete tak spraviť cez infolinku, webový portál O2 alebo osobne na predajni.

Aktivácia eSIM je rýchla a jednoduchá

Samotná aktivácia eSIM s hodinkách Apple Watch netrvá dlhšie než niekoľko minút. Na iPhone si vyhľadáte aplikáciu Watch, pôjdete do sekcie Mobilné a dostanete sa do ponuky Nastavenie mobilného pripojenia. Na aktiváciu budete potrebovať aj svoje prihlasovacie údaje, ktorými sa prihlasujete v aplikácii Moje O2. Ak si ich nepamätáte, môžete si ich obnoviť na prihlasovacej stránke Moje O2.

Po zobrazení informačnej stránky O2 s popisom služby, odsúhlasení podmienok a kliknutí na položku Aktivovať, sa začne samotný proces, ktorý potrvá približne niekoľko minút. Keď všetko prebehne korektne, v apke Watch vidíte v časti Mobilný program názov O2 – SK. Hotovo.

Apple Watch s eSIM
Apple Watch s eSIM

Prichádzajúci hovor sa zobrazí na iPhone aj Apple Watch

Od tejto chvíle máte v Apple Watch zdieľané rovnaké telefónne číslo, aké používate v iPhone. Obidve zariadenia  fungujú simultánne, to znamená, že ak vám niekto volá, v rovnakom čase vám zvoní iPhone aj Apple Watch. Prijať hovor môžete na jednom alebo druhom zariadení, ako vám vyhovuje.

Pokiaľ pôjdete von a necháte mobil doma, hodinky fungujú samostatne, takže ak vám niekto bude volať, prijmete hovor na Apple Watch. Rovnako máte istotu, že sa vám ľudia dovolajú, ak sa vám iPhone vybije. Aj pri vypnutom telefóne vám hodinky pri prichádzajúcom hovore budú zvoniť a vy vybavíte všetko potrebné.

Ak by ste si medzičasom kúpili nový iPhone, môžete ho spárovať s Apple Watch, v ktorých máte aktivovanú eSIM a službu ďalej využívať. Predtým však hodinky musíte od pôvodného iPhonu odpojiť (nie resetovať), aby v nich ostal profil eSIM aktívny a v novom iPhone mať SIM kartu s rovnakým číslom, ako v smart hodinkách.

Apple Watch 6
Apple Watch 6

V ponuke O2 je viacero modelov Apple Watch s eSIM

V e-shope O2 nájdete viacero modelov Apple Watch s mobilným pripojením. Vyberať môžete z niekoľkých  veľkostí ciferníka a okrem nových Apple Watch S9, si môžete vybrať lacnejšie Apple Watch SE. Pre tých najnáročnejších sú v ponuke Apple Watch Ultra 2. K O2 paušálu navyše získate na hodinky finančný bonus, ktorým si konečnú cenu znížite až o 168 eur.

Článok vznikol v spolupráci s mobilným operátorom O2.

25.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+