MojAndroid

Vivo NEX S rozhodne patrí medzi najzaujímavejšie smartfóny roka 2018. Prináša nekompromisný výkon na čele s procesorom Qualcomm Snapdragon 845, ktorý je doplnený o operačnú pamäť s kapacitou 8 GB. Okolo displeja nenájdete takmer žiadne rámiky. Selfie fotoaparát sa kvôli tomu musel presunúť do hornej strany zariadenia, z ktorej sa v prípade potreby vysúva. Výrobca taktiež v spolupráci so spoločnosťou Synaptics dokázal presunúť skener odtlačkov prstov priamo do displeja a funguje to prekvapivo veľmi dobre. Kompletnú recenziu tohto smartfónu si môžete prečítať na našom webe. Vivo NEX S sa parametrami radí medzi vlajkové lode, takže aj nároky na kvalitu fotografií sú len tie najvyššie.

Fotoaparát

Vivo NEX S obsahuje duálny fotoaparát, ktorého  snímače majú rozlíšenie 12 a 5 megapixelov. Hlavný objektív ponúka clonu f/1.8 a vyznačuje sa rýchlym PDAF zaostrovaním a štvorosou optickou stabilizáciou. Druhý objektív má clonu f/2.4 a poslúži hlavne pri portrétových fotografiách, kde pomáha s rozmazaním pozadia.

Zaujímavosťou a veľmi vítanou funkciou je integrovanie funkcie Google Lens priamo do aplikácie fotoaparátu. Smartfón tak počas fotografovania vidí, čo presne fotíte a dokáže vám poskytnúť o danom objekte zaujímavé informácie. Fotoaparát stačí namieriť napríklad na neznámu budovu, stlačiť tlačidlo a Vivo NEX S vám ukáže, čo presne sa pred vami nachádza.

Aplikácia

Používanie fotografickej aplikácie smartfónu Vivo NEX S je na rovnakej úrovni, ako v prípade nám známejších značiek. Rýchly procesor a veľmi dobrá optimalizácia zaručuje jej rýchly štart, zaostrovanie je bleskové, rovnako ako aj prepínanie medzi režimami fotoaparátu. Všetky dôležité funkcie máte ihneď poruke.

Kvalita fotografií

Rovnako ako pri ostatných smartfónoch aj tu platí, že čím viac svetla, tým lepšia fotografia. V prípade dostatku svetla sa fotoaparát Vivo NEX S môže smelo popasovať s tými najlepšími. Ponúka dostatok detailov, minimum šumu, pekné a verné farby.

Portrétový režim a rozmazanie pozadia

Portrétový režim patrí medzi tie podarenejšie. V prípade týchto fotografií si môžete priamo v smartfóne upraviť úroveň rozmazania, čo sa určite môže hodiť. Portrétové fotografie by sme označili za jedny z najpodarenejších medzi smartfónmi. Slušne dokáže rozoznať objekty, na ktoré je potrebné zaostriť a kde je už nevyhnutné rozostrenie. Nie vždy je to však tak, niekedy je fotografia nezaostrená práve ideálne.

Portrétový režim s rozmazaním pozadia

Fotografie v slabom osvetlení

Fotografie v zhoršenom osvetlení taktiež nie sú vôbec na zahodenie. Na tých najlepších síce Vivo NEX S v tejto disciplíne nemá, ale hanbiť sa za  svoje výkony vôbec nemusí. Výhodou je, že fotografie obsahujú málo šumu, doplatí na to však úroveň detailov, kde Vivo trochu oproti najlepšej konkurencii stráca.

Vysúvací selfie fotoaparát

Predný fotoaparát je jednou z najzaujímavejších častí celého zariadenia. Dôvod je jednoduchý. V prípade potreby sa jednoducho vysunie. Vyzerá to veľmi efektne, pričom nijako netrpí používateľský zážitok. Ponúka rozlíšenie 8 megapixelov a clonu f/2.0. Kvalitu fotografií by sme označili za lepší priemer a určite neurazí. Najväčší problém mu robí slabší dynamický rozsah, s čím je spojené výraznejšie prepaľovanie pozadia.

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Vivo NEX S? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Xiaomi Mi 8 vs. LG G7 ThinQ: Ktorý z nich fotí lepšie? | FOTO DUEL

10.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+