MojAndroid

Najnovší vlajkový model od japonskej spoločnosti Sony ponúka jeden hlavný fotoaparát, čo je v časoch duálnych fotoaparátov výnimka. Jeho maximálne rozlíšenie je 19 megapixelov pri pomere strán 4:3. Pokiaľ chcete fotografovať v pomere 16:9, rozlíšenie sa zníži na 17 megapixelov. Clona objektívu sa zastavila na čísle f/2.0 a fotoaparátu nechýba ani LED blesk. Optickou stabilizáciou objektív nedisponuje, no tá elektronická je prítomná.

Náš tip
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact | VIDEORECENZIA

Aplikácia fotoaparátu od Sony je spracovaná veľmi dobre. Je prehľadná, podporuje gestá a je radosť s ňou pracovať. Posunutím prsta zhora nadol prepínate medzi režimami videa, fotoaparátu a pro režimu. Posunutím prsta zľava doprava zase prepínate medzi predným a zadným fotoaparátom. Sony je asi posledným výrobcom, ktorý ponúka hardvérovú spúšť fotoaparátu, nám sa to veľmi páči.

Náš tip
FOTO DUEL: Sony Xperia XZ2 a Google Pixel 2: Porovnanie fotoaparátov

Fotografie odfotografované Sony Xperiou XZ2 si môžete pozrieť na veľmi peknom, 5,7″ IPS displeji s pomerom strán 18:9, ktorý navyše dokáže zobraziť aj HDR obsah. Ponúka výborný kontrast, jas a aj pozorovacie uhly.

Náš tip
Sony Xperia XZ2: Zmena je život | RECENZIA

Ukážkové fotografie

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo fotománii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Sony Xperia XZ2? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+