MojAndroid

Spoločnosť Sony nedávno predstavila svoje nové Xperie, medzi ktorými nechýbala ani vlajková loď s označením Xperia 1. Tá sa však na slovenskom trhu začne predávať až v druhej polovici roka 2019. Nedávno sme otestovali novú strednú triedu v podaní Sony, model Xperia 10 Plus. Teraz k nám dorazil jeho menší kolega a ešte predtým, ako vyjde naša recenzia, sa môžete pozrieť na to, ako tento smartfón fotí.

Technické špecifikácie

Sony Xperia 10 disponuje dvojicou zadných fotoaparátov. Ten hlavný je 13-megapixelový s clonou f/2.0. Sekunduje mu 5 MP snímač, ktorý pomôže pri portrétových fotografiách a efekte rozmazania pozadia. Smartfón dokáže nahrávať 4K video pri 30 snímkoch za sekundu a nechýba mu ani LED blesk. Optická stabilizácia fotoaparátu k dispozícii nie je. Selfie fotoaparát disponuje rozlíšením 8 MP a clonou f/2.0. Nahrávať s ním môžete aj video v maximálnom rozlíšení FullHD pri 30 snímkoch za sekundu.

Výsledné fotografie v pomere 4:3 vyzerajú na natiahnutom displeji trochu úsmevne. Našťastie, fotiť je možné aj v pomere strán 21:9, no jedná sa len o výrez z pôvodného pomeru strán. To znamená, že výsledné fotografie budú mať nižšie rozlíšenie. Na druhej strane na natiahnutom displeji budú určite vyzerať lepšie.

Aplikácia fotoaparátu

Aplikácii, ktorá obsluhuje fotoaparát, nechýba prakticky nič. Je dobre spracovaná a nemáme k nej žiadne výhrady. Ponúka dokonca zaujímavé režimy, ktoré by ste napríklad pri konkurencii nenašli. Ďalšie režimy je tiež možné doinštalovať. Ale keďže je to Xperia, aj fotoaparát sa od konkurencie líši. Chýba povestné hardvérové tlačidlo, ktoré sprevádzalo Sony naozaj dlhú dobu, ovládanie spúšte tak zostalo len na dotykovom displeji a je naozaj netradičné.

Ukážkové fotografie

Fotografie na výšku

Ukážka rôznych pomerov strán pri fotografovaní

21:9
16:9
4:3

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Xperie 10? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Páčia sa vám fotografie vytvorené smartfónom Sony Xperia 10?

Loading ... Loading ...

25.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+