MojAndroid

HTC U12+ už prešlo našim podrobným testom a obstálo veľmi dobre. Okrem unikátneho rámu citlivého na tlak s množstvom možností vyniká nová vlajková loď od HTC ešte v jednom smere. Disponuje totiž skvelým fotoaparátom, ktorý je podľa hodnotenia DxOMark najlepším duálnym fotoaparátom v smartfóne na svete. Je to tak ale aj v praxi?

Skvelé zábery s duálnou kamerou

HTC U12+ disponuje duálnou zadnou, aj prednou kamerou. Vzadu sa nachádza duálny fotoaparát pozostávajúci z 12MP hlavného snímača (f/1.8, 1,4-mikrónové pixely) a 16MP sekundárneho (f/2.6, 1,0-mikrónové pixely). Fotoaparát má optickú stabilizáciu a podporu 2-násobného bezstratového zoomu. Nechýba PDAF či laserové zaostrovanie, skrátka všetky funkcie a fičúry, ktoré sa majú postarať o kvalitné snímky.

Tie disponujú vernými farbami, dostatkom detailov a veľmi dobrým dynamickým rozsahom. Ten oceníte najmä pri súčasných slnečných dňoch a dovolenkových fotografiách. Telefón sa nedá zahanbiť ani v horšom osvetlení, kedy mu pomáha aj optická stabilizácia.

Fotografie v horšom osvetlení si zachovávajú dobrú úroveň farieb a detailov.

2-násobný zoom aj kvalitné video

Duálna kamera sa stará hneď o niekoľko funkcií. Jednou z nich je dvojnásobný bezstratový zoom, ďalšou zasa umelecký portrétový režim s rozmazaným pozadím. Tento funguje najlepšie pri fotení ľudí, pretože od objektu musíte stáť vo vzdialenosti 50 – 200 cm, a tak ho nevyužijete na makro fotografie. Výsledky pri fotení portrétov sú však naozaj fantastické a telefón v tomto smere patrí k absolútnej špičke na trhu. Podobný efekt ponúka aj duálna selfie kamera.

Fotografia zhotovená 2-násobným zoomom.
Portrétový režim v akcii.

Telefón tiež zvládne natáčať skutočne kvalitné video. Štandardne zvláda telefón robiť 4K video s frekvenciou 30 fps a 1080p video s frekvenciou 60 fps. Spomalené video sa ale natáča až s 240 fps pri Full HD rozlíšení, takže to využijete pri rôznych akčných či umeleckých záberoch. Okrem toho telefón disponuje funkciou Sonic Zoom, ktorá dokáže „priblížiť“ zvuk na videu. Počas nášho testovania však táto fičúra nefungovala vždy na 100 %, aj keď v lepšie regulovaných podmienkach (nie na ulici) je jej úspešnosť značne vyššia a ponúka naozaj originálny efekt zosilnenia zvuku pri digitálnom priblížení objektu vo videu.

Telefónu nechýba 8MP predná selfie kamera, ktorá je tiež duálna. Tu sú funkcie zamerané prevažne na mladších používateľov, ktorí tu nájdu rôzne filtre a AR nálepky známe z rôznych sociálnych sietí a ďalších služieb. Aj tu tak dochádza k sledovaniu hĺbku poľa, čo je využívané práve pri implementovaní týchto nálepiek a filtrov, ale aj k dosiahnutiu rozmazaného pozadia. Tento efekt fungoval celkom dobre, no nijako sa nevymykal normálu.

Podeľte sa o vaše fotografie vo FOTOmánii!

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom HTC U12+? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

4.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+