MojAndroid

Nedávno sme tu mali recenziu nového smartfónu od OnePlus s názvom 8T. Kritizoval som ho za slabšie fotoaparáty, ktoré sa kvalitou radia do kategórie pod 500 €. Poďme sa pozrieť, ako fotí OnePlus 8T.

OnePlus 8T v tyrkysovom kryte

Od telefónu, ktorý cenovo začína na úrovni 600 € som po pravde čakal viac. Aj keď je síce pravda, že OnePlus nikdy nevynikal svojimi fotografiami nad Samsungom alebo Huaweiom. OnePlus je skvelý výrobca telefónov, ale málokto by si ho kupoval kvôli špičkovej schopnosti zachytávať fotografie.

Snímače OnePlus 8T

Hlavný snímač OnePlus 8T je 48 MP senzor, so svetelnosťou f/1,7 a veľkosťou pixelov 0.8 µm. Je to rovnaký senzor, ako používa celá rada smartfónov OnePlus 7. Po tomto zistení mi bolo jasné, prečo smartfón zaostáva za konkurenciou. Jeho senzor je predsa rok a pol starý. Škoda len, že nedostal lepší, 64 MP senzor, ktorý má OnePlus 8 Pro. Lenže potom by bolo o dôvod menej, priplatiť si za Pro model.

Hlavný snímač má optickú stabilizáciu obrazu a dvojfázové automatické zaostrovanie.

Ultraširokouhlý snímač má 16 MP, svetelnosť f/ 2.2 a 123˚ uhol záberu. Na jednu stranu je toto jeden z mála širokouhlých objektívov s tak veľkým uhlom záberu, ale na druhej strane trpí so straty detailov. Niekedy bolo vidieť aj výraznú odchýlku od reálnych farieb pri fotkách z tohto objektívu. Je to spôsobené práve horšou svetelnosťou.

Ďalej tu nájdete ešte 5 MP makro a 2 MP hĺbkový snímač. To je dnes vo väčšine smartfónov viac menej povinná výbava.

Zaujímavý je blesk, ktorý je samozrejme dvojtónový, ale okrem neho tu je ešte jeden otvor, ktorý vyzerá, že je na druhý blesk. Nepodarilo sa mi zistiť, na čo je, ale pri zapnutí blesku alebo baterky nesvieti.

Ako fotí OnePlus 8T?

Na fotkách s lístím nižšie, môžete vidieť ten rozdiel vo farbách na ultraširokej fotke a normálnej. Pomôžem vám – pozrite sa na najtmavšie miesta. Uvidíte, že sú tmavšie, ako na bežnej alebo priblíženej fotke.

OnePlus 8T: Video

Video je v rozlíšení 4K so 60 snímkami za sekundu. To je aj najvyššie nastavenie, aké vám OnePlus umožní. Stačí mi to, nakoľko nepotrebuje prehnané 8K videá, ako to zvykol robiť Samsung alebo Xiaomi.

Chcete sa pochváliť svojimi fotografiami?

Viem, že nie som najlepší fotograf a že by ste ma mnohí prekonali. Preto som zvedavý na vaše fotografie v našej FOTOmánii, kde môžete každý týždeň hlasovať aj o najlepšiu fotografiu týždňa.

 

Ako fotí konkurencia?

Ako fotí Samsung Galaxy S20 FE?
Ako fotí Motorola Edge?
Ako fotí Xiaomi Mi 10?

1.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+