MojAndroid

Pomerne nový model Motorola moto g8 power nás počas nášho testovania veľmi milo prekvapil. Okrem batérie s trojdňovou výdržou poteší pekným displejom, konzervatívnejším dizajnom a vcelku slušnou zostavou snímačov, ktorým v tejto cenovej kategórii nič nechýba. Dokážu zachytiť snímky doslova z viacerých uhlov pohľadu.

Počas dňa fotí na svoju cenu primerane

Papierové špecifikácie sú jednou vecou, no tou druhou, oveľa podstatnejšou, sú ich možnosti v praxi. Primárny, 16 MP fotoaparát s clonovým číslom f/1.7 vyhotovuje na danú cenovú kategóriu skutočne slušné obrázky. Samozrejme, nedočkáte sa záberov ako z vlajkového modelu, no musíme povedať, že vo svojej triede exceluje.

Výsledky za denného svetla sú super. So zapadajúcim slnkom pomaly ale isto klesá aj kvalita vyhotovovaných fotografií. Videli sme v tejto cene aj zariadenia s o čosi lepšou kvalitou kamier, no na druhú stranu aj podstatne horšie fotiace modely. Širokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 8 MP, svetelnosť f/2.2 a jeho výsledky sú podľa nášho názoru priemerné. Je vzácne vidieť v zariadení nižšej až strednej triedy kvalitné “šíro” a narozdiel od primárneho snímača sú výsledky z tohto mierne podexponované, no zmena farebného podania je takmer na priam nepozorovateľnej úrovni, čo nás teší.

Komplexná výbava snímačov

Predposledný senzor s dvojnásobným optickým priblížením, rozlíšením 12 MP a svetelnosťou f/2.2 je potom milým prekvapením. Priblíženie je skutočne badateľné. Čo naopak badateľné nie je, je zlá kvalita výsledných fotografií. Priblížené snímky vyzerajú dobre a povedali by sme, že majú až priam zhodný vzhľad s tými z primárneho fotoaparátu.

Posledným, štvrtým snímačom na zadnej strane, je 2 MP makro senzor. Ten nás opäť prekvapil v tom kladnom zmysle. Vyhotovíte ním fotografie z poriadnej blízkosti, avšak úprimne, využijete ho iba skutočne ojedinele a na makro snímky dokáže poslúžiť aj o niečo kvalitnejší širokouhlý objektív. Nedočkáte sa však až takého dôkladného priblíženia.

Fotovýbava:

  • 16 MP, f/1.7, primárny
  • 8 MP, f/2.2, ultra širokouhlý
  • 12 MP, f/2.0, 2x zoom
  • 2 MP, makro snímač
  • 16 MP, f/2.0, predná “selfie” kamera

Predná kamera ukrytá v “diere” fotí solídne, to však za dobrého svetla. S klesajúcim osvetlením priamo úmerne klesá aj kvalita týchto “selfies”. Za zmienku stojí, že vo fotoaplikácii je dostupný režim skrášlenia, ktorý platí aj pre nahrávané video. Funkciu sme sa však rozhodli vypnúť, pretože je tento efekt samozrejme neprirodzený a pre nás nie veľmi žiadaný.

Video je možné nahrávať vo Full HD pri 60 fps, respektíve v rozlíšení 4K, avšak len pri 30 fps. Druhá spomínaná možnosť je navyše doplnená aj o veľmi efektívnu formu elektronickej stabilizácie obrazu. Počas nahrávania videa sme si však povšimli, že po manuálnom zaostrení je potrebné stále iba ručne preostrovať. Dúfame tak, že sa výrobca pokúsi o nápravu tohto drobného problému. Spočiatku však automatické ostrenie funguje úplne bez problémov.

Ukážkové fotografie:

Makro fotografie:

Večerný záber:

“Selfie” kamera:

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom smartfónu Motorola moto g8 power? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Slepý nočný FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro
7.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+