MojAndroid

Ako fotí Motorola edge 20? Ide o stredný model z trojice smartfónov radu edge 20. Medzi najlákavejšie vlastnosti tohto smartfónu patrí atraktívny dizajn spoločne s tenkou konštrukciou, 144 Hz OLED displej, rýchle nabíjanie, ale aj fotoaparát s rozlíšením 108 megapixelov.

Motorola edge 20 lite fotoaparat
Ako fotí Motorola edge 20 | Foto: Redakcia

V tomto článku sa pozrieme práve na výkony nielen hlavného snímača, ale aj ultra-širokouhlého s rozlíšením 16 MP a osemmegapixelového teleobjektívu s trojnásobným optickým priblížením.

Ako fotí Motorola edge 20? Parametre fotoaparátu

Hlavný snímač 108 megapixelov, f/1.9, PDAF, veľkosť pixelu 0.7 µm
Teleobjektív 8 megapixelov, f/2.4, 2x optický zoom, optická stabilizácia obrazu, PDAF
Ultra-širokuhlý objektív 16 megapixelov, f/2.2, uhol záberu 119˚
Selfie fotoaprát 32 megapixelov, f/2.3
Video 4K@30fps, 1080p@60fps, spomalené video 720p@960fps, elektronická stabilizácia obrazu

Aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát, je už stará známa so známym ovládaním. Ponúka všetky potrebné funkcie a aj niečo navyše. Napríklad režim výberu jednej farby, ktorá bude na fotografii zvýraznená, pričom všetky ostatné zostanú čiernobiele. Zaujímavý efekt, ktorý odporúčame vyskúšať. Po novom to funguje aj v režime videa.

Nedostatky sme našli v rýchlosti zaostrovania. Počas dňa je všetko v poriadku, no s ubúdajúcim svetlom prichádza pomerne výrazné spomalenie. Stalo sa, že niekedy fotoaparát nezaostril vôbec.

Motorola edge 20 lite 108 megapixelov
Fotografovanie je možné aj v rozlíšení 108 MP | Foto: Redakcia

Hlavný fotoaparát dokáže vytvárať zábery s maximálnym rozlíšením 108 megapixelov. Rozlíšenie je však prednastavené na 12 MP. V tomto režime je spojených až 9 pixelov do jedného, ktorý vďaka tomu dokáže prijať viac svetla. Ideálne sa to hodí pri fotografovaní v noci. Cez deň zase oceníte lepší dynamický rozsah.

Fotografovanie v maximálnom rozlíšení odporúčame len v dobrých svetelných podmienkach a v prípade, keď potrebujete fotografie s maximálnymi detailami. Inak všetko zvládne štandardný 12 MP režim.

Výsledné fotografie sú veľmi slušné a vo svojej cenovej kategórii patria medzi najlepšie. Majú dostatok detailov a farby sa držia na prijateľnej úrovni. V noci bohužiaľ kvalita fotografií klesá dosť výrazne. Našťastie je tu špeciálny nočný režim, ktorý dokáže pomôcť, no stále to nie je úplne ono.

Keďže ultra-širokouhlý snímač dokáže aj zaostrovať, k dispozícii je pomerne slušné makro. V porovnaní s klasickými dedikovanými makro snímačmi, ktoré výrobcovia do svojich smartfónov dávajú, je to v tomto prípade podstatne lepšie.

Video môže mať 4k rozlíšenie, no režim 60fps bohužiaľ chýba. Vystačiť si budete musieť s 30 snímkami za sekundu. Prípadne prepnúť na FHD rozlíšenie, ktoré ponúka aj možnosť natáčať v 60 fps. Pri natáčaní 4K videa je možné použiť len hlavný snímač. Približovanie je len digitálne, oddialenie nie je možné vôbec. To isté platí pri režime 1080p@60fps. Výhody všetkých troch objektívov je tak možné využiť len pri natáčaní Full HD videa s 30 snímkami za sekundu.

Pochváľte sa svojimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Motorola edge 20? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia?

12.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+