MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Od nedávno testovanej skladacej novinky od čínskeho giganta Huawei, ktorou je Huawei P50 Pocket, sme popravde neočakávali tak skvelé výsledky. Budete veľmi milo prekvapení.

Huawei P50 Pocket: Fotoaparáty

Začnem papierovými špecifikáciami. Primárny fotoaparát má 40 MP a svetelnosť f/1.8. Ultra širokouhlý fotoaparát má 13 MP, clonové číslo f/2.2 a 120-stupňový uhol záberu. Tento snímač zvláda aj vytváranie makro fotografií. Vyznačuje sa aj automatickým zaostrovaním. Aplikácia fotoaparátu vás automaticky prepne na tento senzor v prípade, že priblíženie k predmetu je dostatočné. Tretí 32 MP senzor má clonu f/1.8 a netuším, na čo slúži. Myslel som si, že bude fungovať so zapnutým fluorescenčným režimom, no nebolo to tak.  Stabilizácia obrazu má len softvérovú podobu. Automatickému zaostrovaniu pomáha laser.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Najzaujímavejším režimom bol pre mňa fluorescenčný mód. Ten využíva UV svietidlá na zadnej strane smartfónu. Každopádne si nemyslím, že ide o jeden z dôvodov, prečo si Huawei P50 Pocket kúpiť. UV svetlo si môžete dokúpiť za pár drobných a vytvoriť podobnú fotku prakticky s hociktorým telefónom. Huawei P50 Pocket podporuje spomalené video maximálne v 1080p a 960 fps.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Video vyzerá podľa môjho názoru fakt skvelo. Problémom nie je ani elektronická forma stabilizácie či automatické zaostrovanie. Fotografie z primárneho snímača vyzerajú skutočne na úrovni ako cez deň, tak aj v noci. Fotografie sú krásne ostré po celej ploche. Snímky majú výborný dynamický rozsah a preto prekážkou nebude ani priame slnko.

Ultra širokoulhý senzor má v porovnaní s konkurenciou širší záberu. Cez deň za jeho pomoci spravíte pekné snímky, avšak v noci je však prakticky nepoužiteľný. Zapnutý nočný režim je pri ultra širokouhlom snímači citeľný, ale v prípade toho primárneho mi príde, že pri nedostatku svetla sa aktivuje sám od seba aj bez nutnosti manuálneho prepnutia do sekcie “Noc” v aplikácii fotoaparátu. S rýchlosťou fotoaplikácie som bol spokojný, no myslím si, že ak by mala niekde nastať ešte nejaká dodatočná optimalizácia, tak by mala nastať práve sem. Konkurenčné vlajkové lode majú jednoducho o čosi lepšie odladenú aplikáciu pre fotoaparát.

Testovacie fotografie

Makro fotografie

Nočné fotografie

Fotografie s fluorescenčným osvetlením

“Selfie” fotografie

Testovacie video

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket | Zdroj: Tomáš Kanálik

Nie ste majiteľom smartfónu Huawei P50 Pocket? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia:

28.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+