MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sem spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nami nedávno testovaný Huawei P40 Lite sa však rozhodol nesklamať a ponúka várku kvalitných snímačov, a to ako na zadnej, tak aj na prednej strane. Mnohým však bude chýbať dedikovaný teleobjektív. Poďme si už niečo povedať o kvalitách tých ostatných snímačov.andreashop affiliate Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite
hej sk affiliate Huawei P40 Lite
alza affiliate Huawei P40 Lite

 

Štyri fotoaparáty, viacero využití

Smartfón P40 Lite dokážete rozpoznať najmä podľa jeho zadnej strany, respektíve jeho štvorcového modulu s fotoaparátmi. Osobne mi totiž hrozne pripomína iPhone. Hlavný snímač má rozlíšenie 48 MP a svetelnosť f/1.8. Nechýba ani sekundárny, 8 MP senzor s ultra širokouhlým uhlom záberu a clonou f/2.4.

Je tu aj 2 MP fotoaparát na zmeranie hĺbky ostrosti a následné korektné rozmazanie pozadia za objektami v portrétovom režime. Jeho svetelnosť sa zastavila na hodnote f/2.4. Kvarteto uzatvára 2 MP makro kamera s clonou f/2.4. Na prednej strane v “hole-punch” v ľavej hornej časti displeja je ukrytá i 16 MP “selfie” kamerka, ktorej svetelnosť činí f/2.0.

Huawei P40 Lite kamery

Fotografie, vyhotovované počas denného svetla vyzerajú samozrejme veľmi dobre. Je očividne, že im napomáha aj istá forma umelej inteligencie, respektíve prechádzajú post-processingom ešte pred ich uložením.

Keď si porovnáme obrázky z primárneho a ultra širokouhlého senzoru, zistíme, že tie z druhého spomínaného objektívu sú o čosi tmavšie a farebné podanie je taktiež trošku odlišné. V oboch prípadoch však výsledky chválim.

Huawei P40 Lite foto

Po západe slnka snímače začnú ukazovať svoju slabšiu stránku. Ak scénu osvetľuje nejaké dostatočne silné, umelé svetlo, nejde o nič hrozné, práve naopak. Povedal by som, že takéto fotografie sú vzhľadom na cenu ešte priam nadpriemerné.

Na nočné fotky však tento telefón stavaný rozhodne nie je. Video je možno natáčať v rozlíšení Full HD pri snímkovej frekvencii 30 fps. Poteší aj veľmi slušná predná kamera na občasné “selfies”. Žiaľ, teleobjektív sa tu nenáchaza žiaden a spoliehať sa je potrebné výhradne na digitálne priblíženie. So stabilizáciou obrazu taktiež nepočítajte. Automatické preostrovanie však funguje fajn.

V rozšírených možnostiach som našiel režim noc, ktorý ani z ďaleka nie je taký skvelý, ako na Huawei P40, avšak ujde. Pro režim využijú predovšetkým nadšenci mobilného fotografovania. Pokiaľ ste vlastníkom Samsungu Galaxy A71, určite neváhajte a pridajte vaše vydarené zábery do našej FOTOmánie.

Ukážkové fotografie z modelu Huawei P40 Lite:

18.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+