MojAndroid

Nová vlajková loď spoločnosti Huawei je na našom trhu ešte iba niekoľko týždňov, no už si získava množstvo pozornosti. Na našom webe ste si už mohli prečítať kompletnú recenziu, kde sme okrem iného chválili najmä fotoaparát. Ten je v prípade Huawei P20 Pro skutočne unikátny a v priebehu niekoľkých týždňov sme ho mohli detailne otestovať.

->Album so všetkými fotografiami vo vyššom rozlíšení nájdete tu!<-

Trojitá kamera, trojitá stabilizácia a fantastické výsledky

Okamžite po predstavení telefónu sa najviac pozornosti venovalo najmä jeho fotoaparátu. Ten ponúka vzadu kombináciu 40MP+20MP+8MP snímačov. Hlavný 40MP snímač je farebný, ponúka svetelnosť f/1.7 a na smartfóny skutočne obrovské rozmery 1/1.7″. Sekundárny 20MP snímač má clonu f/1.6 a je monochromatický, čiže zaznamenáva iba čiernu a bielu farbu, no o to viac detailov. Dvojica je doplnená o 8MP snímač s clonou f/2.4 a v porovnaní s primárnym snímačom prináša trojnásobný bezstratový zoom.

Celá foto-sústava so sebou nesie certifikáciu značky Leica. Huawei fotoaparát už niekoľkýkrát vyvíjal práve v spolupráci s nemeckým fotografickým gigantom a práve v tomto smere priniesol najviac inovácií. Neskôr po predstavení sa dokonca ukázalo, že všetky fotoaparáty so sebou nesú aj optickú stabilizáciu obrazu, ktorá v kombinácii s elektronickou stabilizáciou a šikovným softvérom prináša novinku AIS – stabilizáciu s umelou inteligenciou. Tá má predvídať otrasy a umožňuje výrazné predĺženie uzávierky pri fotografovaní v horšom osvetlení.

Okrem toho, Huawei P20 Pro zaznamenal aj rekordné skóre v hodnotení portálom DxOMark. Spolu s menším bratom P20 zanechal konkurenciu ďaleko za sebou a nastolil nový štandard v mobilnej fotografii.

Umelá inteligencia a skvelý zoom

Jednou z predností fotoaparátu je aj implementácia umelej inteligencie, ktorá automaticky volí nastavenia na základe rozpoznanej scény. Aj bez toho ale telefón ponúka vynikajúce výsledky. Hoci zariadenie umožňuje vytvárať 40MP fotografie, väčšinou budete fotiť v 10MP režime. Je to z toho dôvodu, že v tomto režime sú k dispozícii všetky funkcie, ktoré telefón ponúka, vrátane 3-násobného bezstratového a 5-násobného hybridného priblíženia. Vďaka tomu telefón získava oveľa väčšiu flexibilitu pri fotení.

Samozrejmosťou pri takejto zostave je možnosť vytvárania portrétových fotografií s rozmazaným pozadím. V bohatej ponuke režimov nechýba možnosť vytvárania záberov so špeciálnymi efektami. Nechýba ani profesionálny režim, a to ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videa. To je možné zaznamenávať aj v špeciálnom super-spomalenom režime pri 960fps, pričom telefón tu robí skvelú prácu a v tomto móde dokáže zachytiť oveľa viac svetla ako konkurencia.

Skvelé nočné fotografie a výborné selfie

Kým Huawei P20 Pro exceluje pri denných fotografiách, jeho prednosti najväčšmi oceníte pri fotografovaní v horšom osvetlení. Samostatnou kapitolou sú nočné fotografie, ktoré ponúkajú doposiaľ nevídaný dynamický rozsah a najmä zachovanie farieb pri minimálnom digitálnom šume.

V spojení s Huawei P20 Pro ste možno už začuli pojem “92 megapixelov”. To je súčet všetkých pixelov na všetkých fotoaparátoch telefónu, vrátane predného (40+20+8+24). Predný fotoaparát má totiž 24MP rozlíšenie a ponúka tak výbornú úroveň detailov.

Podeľte sa o vaše fotografie vo FOTOmánii!

Teraz už viete, ako fotí Huawei P20 Pro. Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa o vaše fotografie zhotovené s P20 Pro vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom P20 Pro? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Kliknutím na obrázok pridáte fotografiu do FOTOmánie!

->Album so všetkými fotografiami vo vyššom rozlíšení nájdete tu!<-

4.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+