MojAndroid

Vlajkový model od spoločnosti Honor ponúka duálny fotoaparát. Jeden objektív je farebný, druhý čiernobiely, to už v modeloch Honor nie je žiadna novinka. Farebný ponúka rozlíšenie 16 Megapixelov, čiernobiely až 24 Megapixelov. Výsledné fotografie v pomere strán 4:3 majú maximálne rozlíšenie 24 Mpix, pokiaľ zvolíte pomer strán 18:9, ich rozlíšenie klesne na 10 Mpix. K dispozícii je ešte aj 16 Mpix (4:3) a 12 Mpix (1:1). Citlivosť na svetlo oboch objektívov je f/1.8. Optickou stabilizáciou fotoaparát Honoru nedisponuje, no elektronická prítomná je.

Náš tip
Honor 10 oficiálne predstavený: Poznáme cenu a dostupnosť

Smartfón obsahuje výkonný procesor, Kirin 970, s ktorým prichádza aj umelá inteligencia. V Honore 10 sa nachádza už jej druhá, vylepšená verzia. Umelá inteligencia dokáže rozoznať až 500 rôznych scén v 22 kategóriách a tomu prispôsobiť nastavenia fotoaparátu pre ešte lepšie fotografie. Podľa nášho názoru je ale dosť agresívna a niekedy je lepšie, keď ju vypnete.

Výsledné fotografie si môžete pozrieť na peknom IPS displeji s Full HD+ rozlíšením. Miesta pre ne je taktiež dosť, keďže smartfón disponuje 64 GB alebo 128 GB vnútorným úložiskom. Rozšíriť ho ale nijako nie je možné. Fotoaparát taktiež dokáže nahrávať video v rozlíšení 4K pri 30 snímkoch za sekundu. Na selfie fotografie poslúži predný fotoaparát s nadštandardným rozlíšením 24 Mpix, ktorý taktiež spolupracuje s umelou inteligenciou a nie je mu cudzí ani efekt rozmazania pozadia.

Fotografie za dobrého osvetlenia

Efekt rozmazania pozadia

Čiernobiele fotografie

Fotografie za slabšieho osvetlenia

Selfie fotografie

Rovnaká scéna, 3 rôzne režimy

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo fotománii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte pred tým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Honoru 10? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

16.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+