MojAndroid

Facebook je dnes najväčšou sociálnou sieťou na svete, ktorej aplikáciu využívajú milióny ľudí po celom svete. Nainštalovaná je na stovkách druhov zariadení, čo je aj jeden z dôvodov, prečo sa Facebook dôkladne sústredí na otestovanie každej novej verzie. Aby nedošlo k nečakanému problému, prechádza aplikácia testovacím procesom. Ten prebieha aj na reálnych zariadeniach, na ktorých sa otestuje spoľahlivosť, výkon a vplyv na výdrž batérie. Až po poriadnom otestovaní môže ísť aplikácia do sveta.

Náš tip
Facebook má už 1,59 miliardy používateľov, zaznamenal rekordné zisky

To, že ide o komplexný proces dokazuje aj fakt, že guru sociálnych sieti nové verzie aplikácie testuje takmer na 2000 kusoch smartfónov. Tie pozostávajú z najnovších modelov, ale aj tých starších, ktoré ľudia môžu ešte stále používať. Všetky sú umiestnené v laboratóriách Mobile Device Lab, ktoré sú vyhradené práve pre testovanie aplikácie Facebook. Akonáhle vývojári vytvoria novú verziu, nahrajú ju do všetkých týchto smartfónov a testujú, či nemá dopad na výkon alebo výdrž batérie.

Antoine Reversat, člen inžinierského tímu z Mobile Device Lab hovorí, že aj jediný riadok kódu môže na niektorých zariadeniach spôsobiť problémy, zatiaľ čo na iných bude fungovať spoľahlivo. Aj preto Facebook vynakladá veľa úsilia pri testovaní, aby sa nestalo, že po stiahnutí novej verzie by niektorí používatelia ostali nemilo prekvapení. Hoci existujú rôzne emulačné softvéry, ktoré sa takéto nedostatky v kóde snažia odhaliť, tak sociálna sieť sa rozhodla najmä pre testy na reálnych zariadeniach. Odôvodňuje to tým, že v emulátore by nebola schopná odhaliť 1% pokles vo výkone, čo by už mohlo znamenať potencionálny problém.

facebook

 

 

Vzhľadom na to, že počet zariadení na trhu neustále narastá, tak Facebook plánuje svoje testovacie centrum ďalej rozširovať. Momentálne, sú zariadenia organizované v 60 serverových rackoch, z ktorých každý je schopný obslúžiť 32 smartfónov. V budúcnosti sa ich kapacita má zvýšiť na 64 zariadení.

Náš tip
Ako vyriešiť vybíjanie a ďalšie problémy Facebook Messengera | Tipy

Napriek tomu, že Facebook vynakladá veľké úsilie pri testovaní a optimalizácii svojej aplikácie, tak podľa viacerých prieskumov patrí stále medzi najväčších “žrútov” energie. Ako ste s aplikáciou spokojní vy?

Zdroj: androidauthority FOTO: Theverge

 

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

6 odpovedí na “Facebook testuje vlastnú aplikáciu na smartfónoch. Je ich takmer 2000!”

  1. Už dlhší čas nemám aplikáciu nainsštalovanú v smartfóne a vôbec mi nechýba.

  2. hlavne ze mi blika tab s notifikaciami na oboch mojich zariadeniach a uz 3 verzie to tak maju a neopravili to. Good job

  3. Zbavil som sa klasickej aplikacie aj messengera. Používam iba facebooklite. Ten mi nežerie tak veľa ramky aby mi ho telefón neustále nezatvaral na pozadí.

+