MojAndroid

Android aktualizácie sú takou dôležitou témou vo svete Androidu, že im dokonca venujeme samostatnú podstránku na našom webe. Tu sa môžete dozvedieť všetko o aktualizáciách k vášmu zariadeniu a prihlásiť sa na odber noviniek, ktoré vás upozornia na to, keď budeme vedieť niečo o ďalšej aktualizácii pre váš smartfón alebo tablet. Žiaľ, rýchlosť týchto aktualizácií je stále jednou z najväčších slabín platformy Android.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu [AKTUALIZOVANÉ]

Musíme ale uznať, že v posledných rokoch sa rýchlosť aktualizácií o čosi zlepšila. Samozrejme, neplatí to globálne, no tento rok aspoň väčšina vlajkových lodí získava Android 7.0 Nougat ešte pred Vianocami. To nebolo vždy pravidlom. Android v tomto ale stále zaostáva za úhlavným konkurentom z Apple, kde sa aktualizácie šíria aj na niekoľko rokov staré smartfóny iba pár dní po oficiálnom predstavení. Samozrejme, Apple má v tomto smere výhodu, keďže sa musí starať iba o hŕstku zariadení, kým Android modelov sú na trhu tisíce.

Ace 2 Jelly Bean update

Aj keď sme spomínali zvýšenie pozornosti výrobcov na včasné aktualizácie, stále platí, že drvivá väčšina majiteľov smartfónov čaká aj niekoľko mesiacov od vydania väčšej Android aktualizácie, kým bude nový systém dostupný na konkrétnom zariadení. To v žiadnom prípade nie je optimálne a pre mnohých používateľov je rýchlosť sprístupnenia aktualizácií jedným z kľúčových prvkov pri výbere nového smartfónu. Aj preto boli tak dlho populárne Nexus zariadenia aj medzi používateľmi, ktorí nie sú vývojármi. V súčasnosti toto žezlo prebrala línia smartfónov Google Pixel, ktorá sa približne rok bude tešiť najväčšej pozornosti zo strany spoločnosti Google.

Všetci teda vieme, že na Android aktualizácie sa čaká poriadne dlho. Nás ale zaujíma, ako dlho čakáte v priemere na Android aktualizáciu s novou verziou systému vy? Ste fanúšikom výrobcu, ktorý uvoľňuje aktualizácie promptne, alebo musíte na update čakať aj vtedy, keď vaši kamaráti už dávno majú novinku nainštalovanú? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, aký máte vy vzťah k Android aktualizáciám.

Ako dlho zvyčajne čakáte na Android aktualizácie od oficiálneho predstavenia?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

4.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+