MojAndroid

Už budúci týždeň v stredu 20. februára nás čaká predstavenie vlajkových smartfónov spoločnosti Samsung. Okrem klasických modelov Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ bude predstavený aj lacnejší model Galaxy S10e. Klasické modely by sa od lacného mali líšiť hlavne fotoaparátom. U Galaxy S10e by mal byť duálny, ale v prípade drahších modelov by mal mať až tri snímače – 12-megapixelový hlavný snímač (f/1.5, 77 stupňov, OIS), 16-megapixelový širokouhlý snímač (f/2.2, 123 stupňov) a 12-megapixelový telefoto snímač (f/2.4, 45 stupňov, OIS). Členovia komunity XDA teraz v kóde systému chystaných smartfónov zistili, aké funkcie bude fotoaparát podporovať.

V prvom rade nebude chýbať HDR10+ pri nahrávaní videa. Ďalej by sa mali majitelia dočkať SuperSlowMo spomaleného videa pri rozlíšení 1080p. Pri 720 rozlíšení pôjde natočiť 0,4 sekúnd pri frekvencii 960 fps alebo 0,8 sekúnd pri frekvencii 480 fps (softvérovo upraviteľných na 960 fps). To je dvojnásobok oproti minuloročným modelom. Funkcia Best Shot by mala pomôcť s vytvorením najlepšej možnej snímky a Document Scanning umožní vďaka umelej inteligencii (AI) ľahšie skenovanie dokumentov. Snímky bude možne vytvoriť aj v HEIF formáte. Bokeh efekt pri živom ostrení umožní ďalšie úpravy pozadia za fotografovanou osobou.

Funkcia Scene Optimizer už nielen automatický nastaví správny druh scény, ale aj sama prepne na širokouhlý režim. Širokouhlý 123-stupňový režim bude dostupný aj pre natáčanie videí. Duálne snímanie, ktoré doteraz naraz snímalo scénu klasickým aj telefoto snímačom, pôjde nastaviť aj pre širokouhlý snímač. Nová funkcia Super Steady Video umožní zvýšenú mieru stabilizácie videa. Všetky tieto novinky by mali pomôcť Samsungu Galaxy S10 zosadiť Huawei P20 Pro, respektíve Mate 20 Pro z trónu kráľa fotomobilov.

Náš tip
Samsung Galaxy J3 (2017) a Galaxy A7 (2018) dostávajú februárový update
15.2.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+