MojAndroid

Existujú niekoľkí, veľkí hráči na trhu s mobilnými čipmi. Medzi špičku patrí určite Qualcomm a Nvidia so svojimi čipmi Snapdragon a Tegra. Práve pre tento fakt, že Texas Instruments pravdepodobne nebude môcť konkurovať so svojimi čipmi veľkým hráčom  a nebude vedieť dokázať presvedčiť výrobcov na dodávanie svojho hardvéru pre takých dodávateľov ako je Samsung, Apple alebo dokonca Huawei, Texas Instruments na požiadavku svojich akcionárov opúšťa na konci roku trh segmentu mobilných zariadení.

„Je potrebné uznať fakt, že trh neposkytuje veľkú príležitosť v budúcnosti tak, ako to bolo ešte v minulosti. Bude to stále ťažšie a ťažšie,“ povedal Dan Fletcher, generálny riaditeľ Neuberger Berman.

Akcionári tlačili spoločnosť Texas Instruments, aby trh mobilných zariadení opustili okamžite a úplne. Všetci poprední výrobcovia prechádzajú totiž na dva hlavné čipy – Qualcomm Snapdragon  a Nvidia Tegra. Nedarí sa ani odvekým odberateľom Texas Instruments v podobe Nokie alebo RIM.

Analytici taktiež tvrdia, že Texas Instruments by mal svoju divíziu mobilných čipov predať niektorému z menších výrobcov smartfónov v podobe Huawei alebo LG.

Problém nastáva v tom, že poprední výrobcovia dokážu vyrobiť kompletné riešenie na kľúč “all-in-one”. Akcionári Texas Instruments sa preto právom domáhajú, aby spoločnosť predala svoje stratové linky iným výrobcom a zamerala sa na svoje ziskové aktivity v iných odvetviach priemyslu.

Zdroj, foto: Reuters, Texas Instruments

14.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+