MojAndroid

Po veľmi úspešnej fáze akceleračného programu, do ktorej sa prihlásilo 24 startupov zo 6 krajín, dnes odborná porota vybrala dva najúspešnejšie projekty. Spoločné riešenie od GoodAI a Datatree vyhlásila za najinovatívnejší nápad a v kategórii nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny Raiffeisen Bank International (RBI) zabodovala spoločnosť PayKey z Izraela.

Elevator Lab powered by Tatra banka poskytuje širokú škálu podpory pre výnimočné nápady začínajúcich podnikateľov. Vytvárame ekosystém, v ktorom startupy môžu v krátkom čase maximalizovať potenciál ich myšlienky. Zvolili sme si prístup, ktorý nie je úplne štandardný pre slovenské bankovníctvo. Rozhodli sme sa, že začínajúcim firmám ponúkneme nielen špeciálny bankový účet, ale aj prístup k špičkovým inovatívnym technológiám, kreatívnemu pracovnému priestoru, mentoringu, zaujímavým podujatiam, priamu podporu v akceleračnom programe a možnosť škálovať ich riešenie na 14 trhoch strednej a východnej Európy, kde pôsobí skupina RBI, uviedol pri tejto príležitosti Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

Startupy mohli prihlasovať svoje projekty od 17. apríla do 31. mája 2018. Hlavným cieľom Elevator Lab Challenge bolo identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie, a to v týchto oblastiach:

  • Platby a transakcie
  • Rozšírená analytika
  • RegTech & bezpečnosť
  • Poradenské služby
  • Pobočka budúcnosti
  • Open Banking

Vo finále predstavilo svoje riešenia 5 spoločností: CleverAnalytics, GoodAI/Datatree, PayKey VIAMO a Whalebone. Z nich porota, zložená z predstaviteľov spoločností Tatra banka, VISA Europe, CISCO Systems Slovakia, RBI a HubHub, vybrala víťazov v dvoch kategóriách.

Najinovatívnejší nápad: GoodAI/Datatree | Slovensko a Česká republika

Výhra: finančná odmena 5 000 €

Víťazný projekt: Väčšina ľudí má len obmedzený prehľad o svojom výdavkovom správaní či celkovej finančnej situácii, čo môže viesť k neoptimálnym výsledkom, ktoré spôsobujú nadmernú zadĺženosť alebo neschopnosť vytvoriť si dostatočnú finančnú rezervu. Spoločné riešenie GoodAI/Datatree predstavuje jedinečnú automatizovanú platformou finančného poradenstva, ktorá vychádza z detailného pochopenia finančnej situácie klientov, analýzy ich správania sa a instantného zasielania správ edukatívneho charakteru. Tie klientov usmerňujú z ich status quo na požadované výsledky, akými sú neprekročenie stanovených mesačných nákladov alebo vytvorenie úspor pre budúce výdavky.

Nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI: PayKey | Izrael

Výhra: divoká karta do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab, pričom medzinárodná porota vyberie víťazov + startup tréning

Víťazný projekt: Riešenie spoločnosti PayKey prináša nový používateľský zážitok transformáciou klávesnice smartfónu na nový komunikačný kanál. Táto unikátna klávesnica sa jednoducho integruje s aplikáciou mobilného bankovníctva, vďaka čomu umožňuje používateľom iniciovať celý rad finančných služieb, vrátane platieb P2P, kontroly zostatku na účte, bezkartových výberov hotovosti a mnoho ďalších, zvnútra akejkoľvek mobilnej aplikácie bez nutnosti otvárať špeciálnu aplikáciu. PayKey je white label riešenie, ktoré sa ľahko integruje na úrovni API a zachováva autentifikáciu banky bez ohrozenia úrovne bezpečnosti.

Vo finále sa predstavili svojimi riešeniami aj spoločnosti CleverAnalytics (Česká republika), VIAMO (Slovensko)Whalebone (Česká republika).

19.7.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+