MojAndroid

Minulý rok sa udiala jedna z najväčších udalostí okolo spoločností Motorola a Google. Tieto dve spoločnosti sa spojili do jedného celku a celý obchod stál až viac ako 12 miliárd dolárov. Okrem spoločnosti vyrábajúcej špičkové smartfóny, spoločnosť Google získala aj množstvo patentov, ktoré sú jej veľmi prospešné pri boji v „patentovej vojne“ proti ostatným operačným systémom pre mobilné zariadenia.

Aj napriek vysokej cene 12,5 miliardy amerických dolárov, ktorú Google ešte sám zdvihol, ostávalo tajomstvom, akú hodnotu majú patenty, ktoré spoločnosť Motorola priniesla do akvizície s Google. Tento týždeň boli zverejnené podrobnosti a podľa dostupných informácií, najväčšiu časť predajnej ceny Motorola Mobility tvorili patenty s cenou 5,5 miliardy amerických dolárov. Google zaplatil spoločnosti Motorola aj hotovosť vo výške 2,9 miliardy amerických dolárov a 2,6 miliardy ako isté navýšenie na dobrovoľnej báze.

Dobrovoľná báza sú dodatočné investície, ktoré zaplatí Google do rozvoja súčinnosti spoločností Motorola a Google. Na vzťahy so zákazníkmi by malo ísť z tejto sumy 730 miliónov amerických dolárov, 630 miliónov na ostatné aktíva.

Zdroj: Google Form 10-Q, PhoneArena

26.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+