MojAndroid

Logo Androidu, tak ako ho poznáme dnes, nevyzeralo vždy rovnako. Podľa Dan Morrila, jedného z predstaviteľov spoločnosti Google, sa tesne pred predstavením Google OS developerom, rozhodovalo o logu, ktoré ho bude reprezentovať. Dan Morril sa dokonca sám podujal na úlohu vytvoriť  maskota a prišiel s návrhom, ktorý vyzeral prinajmenšom veľmi podivne. Veď posúďte sami:

Samozrejme Dan Morril v tom čase nemohol tušiť, že Android sa stane tak populárnym ako je dnes. Postavička z obrázkov, tzv. Dandroid, bola však nakoniec vymenená za robota, ktorého dnes už veľmi dobre poznáme. Dizajnérkou loga operačného systému Google bola Irina Blok, žena pracujúca v spoločnosti na poste marketingovej komunikácie. Zelený Androidko s menom Bugdroid si počas štyroch rokov od svojho predstavenia v operačnom systéme Android, našiel obľubu u miliónov ľudí po celom svete. V súčasnosti je operačný systém Android na trhu so smartfónmi a tabletmi jednotkou.

Zdroj: phonearena

4.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+