MojAndroid

Určite mnohí z vás postrehli, že v talianskom mestečku Gubbia sa rozsvietil stromček, zapísaný v Guinessovej knihe rekordov s 950 svietiacimi žiarovkami.

Nebolo by na tom nič tak výnimočného, pokiaľ by ho nerozsvietil sám pápež, Benedikt XVI., ktorý na tento účel použil tablet od spoločnosti SONY.

„Kiežby každý z vás dokázal priniesť trochu tohto svetla do prostredia, v ktorom žije – do rodiny, práce, štvrte, do krajín a miest, a vystúpil zo svojho egoizmu, ktorý často uzatvára srdcia a ženie nás k mysleniu len na seba samých,“ poprial pápež obyvateľom Gubbia, počas kliknutia na tablet.

 

 

Zaujímavosťou je, že pápež tentokrát nepoužil iPad od Apple, ako to bolo v predošlom prípade pri spustení spravodajského portálu news.va, ale použil Android tablet od spoločnosti Sony, ktorá je dodávateľom techniky pre televízne centrum vo Vatikáne, vďaka ktorej môže Vatikán vysielať v HD kvalite svoje prenosy a záznamy do celého sveta.

 

13.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+