MojAndroid

Ak máme hovoriť o must have Android aplikáciách, tak AirDroid je rozhodne jednou z nich. Je to prese ten typ služby, ktorý využijete každý deň a robíte to tak automaticky, že to podvedome ani nevnímate. Najnovšia verzia tejto aplikácie prináša ďalšiu dávku praktických noviniek. Tentokrát je však na sprístupnenie nových funkcií potrebné používať desktopovú aplikáciu AirDroid a mať zariadenie s root-om. Pokiaľ spĺňate tieto dve podmienky, tak si môžete užiť možnosť písania v Android zariadení pomocou klávesnice na vašom PC, aj zdieľanie textovej schránky medzi vašim smartfónom a počítačom.

Na využitie nových funkcií musíte otvoriť desktopovú aplikáciu AirDroid, pripojiť svoje mobilné zariadenie a kliknúť na ikonu AirIME (v tvare ďalekohľadu). Potom vo vašom Android zariadení potvrďte root práva aplikácie a je to. Odteraz môžete písať do akéhokoľvek textového poľa v smartfóne či tablete pomocou klávesnice na počítači. V rovnakom okne potom môžete prenášať bezdrôtovo medzi vašimi zariadeniami aj text.

airdroid-text-klavenica

Najnovšia verzia aplikácie AirDroid prináša aj iné vylepšenia – napríklad možnosť priameho odpisovania na správy z aplikácií Skype a Line, či možnosť nahrávať obrazovku smartfónu priamo cez AirDroid. Túto funkciu však musia vývojári ešte vyladiť, pretože nefunguje stopercentne. Pokiaľ ste ešte nedostali aktualizáciu na AirDroid, môžete si najnovšiu verziu nainštalovať manuálne pomocou odkazu na APK súbor nižšie. Nezabudnite si aktualizovať aj desktopový AirDroid.

AirDroid.apk (v3.2.0, 18,02 MB)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

1.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+