MojAndroid

Ešte v decembri minulého roka sme vás informovali o v poradí druhej verzii obľúbenej aplikácie AirDroid pre synchronizáciu dát s počítačom. Táto bola dostupná len ako beta verzia s obmedzeným počtom testerov, ktorý ju mohli využívať len po obdržaní pozvánky. Nedávno sa aplikácia objavila oficiálne v obchode Google Play a stáva sa tak dostupnou pre všetkých používateľov. Medzi najzaujímavejšie novinky patrí jednoznačne vzdialený prístup k smartfónu z desktopu aj v prípade, ak sa obe zariadenia nenachádzajú v rovnakej sieti.

AirDroid 2 ovladanie Androidu

Ovládanie zariadenia je v novej verzii možné aj v prípade, ak je pripojené k internetu prostredníctvom inej Wi-Fi siete alebo mobilnej siete od operátora. Podmienkou je iba vytvorenie používateľského účtu a následná synchronizácia s vašim zariadením. Keďže aplikácia v tomto prípade smeruje prevádzku cez servery autora, používanie v dátovej sieti operátora nie je príliš vhodné. Avšak ak nebudete prenášať veľké súbory alebo streamovať obraz z kamery, nemusíte sa obávať. Aplikácia rovnako, ako v beta verzií ponúka aj lokalizáciu prostredníctvom GPS a vzdialené zmazanie údajov alebo uzamknutie.

AirDroid 2 ovladanie Androidu AirDroid 2 ovladanie Androidu

Medzi ďalšie novinky sa zaradila aj inicializácia volaní zo smartfónu a v prípade prichádzajúcich hovorov dokonca získavate aj notifikácie. Okrem toho budete môcť pohodlne odosielať aj SMS správy z vášho počítača a spravovať aj aplikácie. Používateľské prostredie na webe taktiež prešlo nemalými zmenami a teraz je prehľadnejšie a ponúka rýchlejší prístup k niektorým funkciám. Aplikácia patrí k tým najlepším riešeniam na trhu a ak hľadáte takýto typ vzdialenej komunikácie so svojim zariadením, rozhodne vám odporúčame AirDroid 2 vyskúšať. Ak sa teraz zaregistrujete a zdieľate AirDroid na Facebooku, získate prémiový účet na 2 mesiace zadarmo. Obyčajný účet je obmedzený na 100 MB prenesených dát s mesačnou kvótou, zatiaľ čo prémiový ponúka až 1 GB. V ponuke je aj možnosť zakúpiť si dodatočný 1 GB za 1,99 dolárov.  Aplikácia je v obchode Google Play je dostupná zdarma a stiahnuť si ju môžete kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: lifehacker

26.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+