MojAndroid

S tabletmi do 200 USD sa ako keby vrece roztrhlo. Po modeloch Acer Iconia B1 a Asus MeMO Pad prichádza do boja aj spoločnosť Ainol s modelom Novo 7 Venus. Ten je vytvorený a situovaný ako konkurencia pre najpredávanejší tablet poslednej doby – Nexus 7. Ponúka takmer totožné parametre, no prichádza so zaujímavejšou cenou – len 155 USD, čo je približne 115 EUR.

Ako aj z fotografie vyššie môžete vidieť, Ainol Novo 7 Venus je takmer vernou kópiou tabletu od spoločnosti Google. Prichádza dokonca s takmer zhodnou štruktúrou zadného krytu, ktorá bola doteraz typická len pre Nexus 7. Čínska spoločnosť Ainol chce zákazníkov zaujať o čosi bohatšou hardvérovou výbavou, nie sme si však istí, či ide o lepšie riešenie ako tablet Nexus 7. Tu sú kompletné parametre zariadenia Ainol Novo 7 Venus:

  • 7-palcový displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov,
  • 4-jadrový procesor Actions ATM7029 s frekvenciou 1,5 GHz pre každé jadro,
  • 1 GB pamäte RAM,
  • 16 GB vnútornej pamäte,
  • 2 MPix/VGA kamery vzadu/vpredu,
  • podpora microSD kariet,
  • operačný systém Android 4.1 Jelly Bean.

Hoci prináša tablet od spoločnosti Ainol viacero nesporných výhod – zadnú kameru, microSD kartu či nižšiu cenu, je otázne, či sa dokáže presadiť pri Nexuse 7, ktorý má priamu podporu od spoločnosti Google a rozhodne prináša väčšiu kvalitu spracovania. Cena Google tabletu naviac nie je až na takej vysokej úrovni a voči čínskemu tabletu je vyššia len o 50 USD. Čo sa prítomnosti fotoaparátu v tablete od Ainolu týka, 2 Mpix kamera v tablete je, dá sa povedať, zbytočná, nakoľko ňou odfotíte len príležitostné zábery a aj to nie v moc dobrej kvalite. Na tých pár záberov určite dobre poslúži aj mobil, ktorý určite každý z vás nosí vo vrecku. Uvidíme však, ako sa táto čínska varianta obľúbeného tabletu vo svete presadí a o jej prípadných úspechoch vás budeme informovať. Tablet Ainol Novo 7 Venus si môžete zakúpiť na tejto internetovej stránke.

Zdroj: Phandroid,

18.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+