Umelá inteligencia zažíva najmä tento rok rozmach v rôznych častiach mobilného sektora. Nedávno na MWC Shanghai 2024 ukázal Honor významné novinky v oblasti zobrazovania – ochranu očí AI Defocus a detekciu falošného snímania AI.
Mohlo by vás zaujímať:
- Vyhodnotenie fototestu, tmavý režim v praxi aj nové testy | Prehľad týždňa
- Amazfit hodinkami môžete platiť aj na Slovensku. Pridáva sa ďalšia banka
- Lamax predstavuje cenovo dostupné slúchadlá. Majú ANC a dlhú výdrž
“V spoločnosti HONOR veríme, že umelá inteligencia v zariadeniach má potenciál posilniť postavenie užívateľov a zlepšiť ich schopnosti vo všetkom, čo robia. Preto pozývame všetkých hráčov v tomto odvetví, aby sa k nám pripojili a venovali sa nevyužitému potenciálu umelej inteligencie v zariadeniach”,
povedal George Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti.
Vývoj technológie ochrany očí od prevencie až po úľavu
Vzhľadom na globálny nárast prípadov krátkozrakosti spôsobenej dlhodobým používaním obrazovky využíva táto technológia umelú inteligenciu na simuláciu rozostrovacích okuliarov na displeji inteligentného zariadenia. Je dokázané, že nosenie okuliarov bez rozostrenia prispieva k zdraviu očí, pretože zámerne vyvolávajú kontrolované rozmazanie v periférnom zornom poli užívateľa, aby pomohli udržať jasné centrálne videnie.
Tento efekt vytvára zmenené vizuálne vnímanie, ktoré spomaľuje proces predlžovania osi oka, čo vedie ku krátkozrakosti. Honor AI Defocus Eye Protection prešiel od prevencie k vytvoreniu technológie, ktorá môže viesť k úľave pri problémoch s očami. Ukázalo sa, že po 25 minútach čítania sa prechodná krátkozrakosť používateľov znížila v priemere o 13 stupňov, pričom niektorí zaznamenali maximálne zníženie aj o 75 stupňov .
AI pomáha v boji pri obmedzení podvodov
Technológia AI Deepfake Detection má zabrániť rizikám spojeným s cloudovou technológiou “deepfake”. Na odhalenie digitálne manipulovaného obsahu skúma AI informácie, ako je očný kontakt, osvetlenie, čistota obrazu a prehrávanie videa, čím dokáže identifikovať chyby, ktoré sú pre ľudské oko nepostrehnuteľné.
Okrem toho bola AI Deepfake Detection vyškolená pomocou rozsiahleho súboru údajov s videami a obrázkami súvisiacimi s online podvodmi, čo umožňuje AI identifikovať, skontrolovať a porovnať ich do troch sekúnd. Ak sa zistí syntetický alebo pozmenený obsah, okamžite upozorní používateľa na riziko a odradí ho od ďalšieho kontaktu s potenciálnymi podvodníkmi v záujme jeho bezpečnosti.