MojAndroid

Obľúbená aplikácia pre kalendár z iOS je dostupná už aj pre Android. Reč je o titule Agenda Calendar, ktorý je momentálne dostupný na Google Play Store za 1,51€. Oproti Google Kalendáru prináša oveľa prehľadnejšie a jednoduchšie prostredie, čo ocenia najmä užívatelia s viacerými udalosťami na každý deň.

Agenda Calendar je vydarená aplikácia s pokročilými funkciami kalendáru. Používatelia konkurenčného iOS si túto aplikáciu veľmi pochvaľujú, a tak nás teší, že si svoju cestu našla aj do Google Play Store pre Android zariadenia. Prostredie aplikácie je vďaka jednoduchým tvarom a kombinácii bielo-čiernej prehľadné a čisté, ak vám chýbajú farby, tak si ich môžete jednoducho doplniť vo vlastných nastaveniach. Zaujímavým je aj ovládanie gestami, ktoré vám umožňuje pohybom do strán prepínať medzi pohľadmi rok -> mesiac -> týždeň -> deň -> až na jednotlivé udalosti.

    

    

Na hlavnej obrazovke môžete vidieť tlačidlo pre pridávanie udalostí, tlačidlo pre návrat na aktuálny deň a nechýbajú ani nastavenia pre zobrazenie viacerých kalendárov, prípadne výber z viacerých kalendárov (účtov). Funkcie aplikácie siahajú ešte ďalej, no na druhej strane pocítite pri používaní aj malé nedostatky, ako napríklad občas sa zasekávajúce vertikálne skrolovanie, či občasné bugy pri práci s aplikáciou. Na začiatok však autorovi nemôžme nič vyčítať, najbližšia aktualizácia určite známe chyby opraví. Dúfajme, že s ňou príde aj chýbajúci widget. Ak sa vám Agenda Calendar zapáčil, môžete si ho zakúpiť a stiahnuť pomocou nášho odkazu na Play Store nižšie.

Aktualizácia 3.4.2013 (pôvodný článok publikovaný 9.1.2013)

Do aplikácie Agenda Calendar autori pomocou aktualizácie doplnili dlho očakávaný widget. Ten prináša jednoduché grafické spracovanie a je možné zmeniť jeho veľkosť na domácej obrazovke. Po kliknutí na zoznam udalostí sa otvorí samotná aplikácia a pomocou veľkého “+” tlačidla v pravom hornom rohu môžete priamo z widgetu do kalendáru pridať novú udalosť.

Via: AndroidCentral

3.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+