MojAndroid

Kryptomeny sa vo svete, ale aj u nás tešia stále veľkej obľube. Stále viac a viac sú zavádzané do bežného života a ľudia si za ne dokážu nakúpiť rôzne produkty a služby alebo ich vedia vymeniť za tradičné peniaze, napríklad Euro.

Aj na Slovensku fungujú inovatívne firmy, ktoré sledujú trendy a umožňujú tak svojim zákazníkom využívať moderné technológie naplno. Jednou s takýchto spoločností je aj Agem Computers, ktorá nedávno vo svojom eshope agem.sk sprístupnila možnosť platby prostredníctvom obľúbených kryptomien.

„S touto novinkou nám pomohol náš partner, slovenská spoločnosť, Cryptodiggers.eu, ktorá má na poli kryptomien roky skúseností. Vybrať si môžete až zo šiestich mien, a to z Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZCASH), Bitcoin Cash (BCH) a Monero (XMR).“

Zaplatiť týmto novým spôsobom je skutočne jednoduché. V spôsobe platby si zvolíte možnosť „Kryptomeny“. V časti „Zahájenie krypto platby“ si vyberiete konkrétnu menu a zistíte aktuálny konverzný kurz. Systém v poslednom kroku vygeneruje QR kód, adresu pre úhradu, napr. BTC adresu, sumu v kryptomene a čas zostávajúci na úhradu.

Po kliknutí na tlačidlo „Platbu som dokončil“ si môžete overiť stav vašej úhrady. Po prijatí platby vám tovar pripravia na osobný odber alebo pošlú na adresu z objednávky.

Ak máte teda vo vašej kryptopeňaženke pár Bitcoinov navyše, neváhajte túto novinku vyskúšať priamo v eshope na stránke agem.sk.

6.11.2018
  • ccShop.cz

    Bitcoin a ďalšie kryptomeny možno kúpiť na http://www.ccshop.sk – obchod vhodný zvlášť pre začiatočníkov, obsahuje užitočné informácie a majú dobrú podporu v češtine.

  • Marcelo

    Měl by sem dobrý nápad pro aplikaci, kde by se dali hrávat online hry z kasin, ale vyhrávali by stě nějakou virtuální menu, ne normální peníze. Už hodně online kasin na webu takhle funguje, ale ještě sem se nestřetl i s nějakou mobilní aplikací, která by vyplácela čistě například v Bitcoinech. Možná se pletu a už nějaká aplikace existuje, no dal sem si seznam online kasin, které mohou vyplatit výhru Bitcoinem a zkusil je vyhledat i v Google play. Žádné z těchto kasin aplikaci nemá. Co si o tom myslíte? Je to hlavně legislativně hodně nároční? Protože pro naprogramováni mám tím lidí, který má potenciál a zkušenosti tenhle projekt uskutečnit a rozběhnout. Děkuji za každý jeden názor.

+