MojAndroid

V štátoch EÚ vrátane Slovenskej republiky je už život väčšiny obyvateľov závislý na internete. Ľudia surfujú po weboch, prezerajú maily, socializujú sa cez sociálne siete alebo vykonávajú pracovnú činnosť vo väčšine prípadov pomocou optických sieti alebo mobilných sietí typu LTE. Málo z nich si už vie predstaviť deň bez internetu alebo dokonca jeho výpadok na dlhšiu dobu na nejakom väčšom území. Vo svete sú ale stále krajiny, kde infraštruktúru internetových sietí môže vyradiť jeden hlavný kábel. To sa týka hlavne afrických krajín, kde teraz porucha na podmorskom kábli vyradila kompletne internet v jednej krajine a v ďalších 10 krajinách podstatne znížila jeho kvalitu.

Náš tip
Orange rozširuje pokrytie svojou optickou sieťou, pokrýva už 35 slovenských miest

Tou krajinou je Mauritánia, kde žije niečo cez 4 milióny obyvateľov. Práve pri jej pobreží došlo k prerušeniu podmorského kábla, v dôsledku čoho bola celá krajina a jej obyvatelia bez internetu celé dva dni. Ďalších jej 10 susedných krajín taktiež pociťovalo poruchy v internetovom pripojení. Táto udalosť opäť potvrdila nedostatočnú internetovú infraštruktúru na africkom kontinente. V minulosti sa objavili plány na projekty ako boli internetové balóny od Google alebo solárne drony od Facebooku, ktoré mali priniesť internet aj do odľahlejších kútov planéty. Doposiaľ sa žiadne z nich ale neuskutočnili.

9.4.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+